УКРАЇНА

11:04

24.05

Влада

Всесвітній фонд дикої природи проти каналу «Дунай-Чорне море»

0

Всесвітній фонд дикої природи (WWF) протестує проти будівництва Україною судноплавного каналу в незайманій частині дельти Дунаю. Про це говориться в заяві фонду. Природоохоронна організація вимагає негайного припинити будівельні роботи, що почалися 12 травня, а також повернутися до дискусії про проект будівництва, повідомляють «Подробности».

«На жаль, наші побоювання справджуються швидше, ніж можна було чекати. Якщо руйнівні наміри судноплавного лобі щодо Дунаю не зупинити, ще пульсуюча сьогодні життєва артерія Європи буде перетворена в канал», - сказав відповідальний експерт WWF-Austria з екології рік Ульріх Айхельманн в інтерв’ю австрійській газеті Tiroler Zeitung. Запропоновані екологами альтернативні, менш руйнівні для природи проекти будівництва каналу український уряд, згідно із заявою WWF, зігнорував. Спокій заповідника порушено: німецький 120-метровий земснаряд уже піднімає сотні і тисячі кубометрів ґрунту з дна устя Швидкого.

Всесвітній фонд дикої природи та інші захисники навколишнього середовища переконують, що шанси запобігти катастрофи ще є. «Існують альтернативні варіанти, що завдали б значно меншої шкоди природі. Допоки будівництво каналу не буде завершено, є надія на вибір менш руйнівного проекту», - запевняє Ульріх Айхельманн.

Нагадаємо, що це не перше попередження екологів, про небезпеку, яку становить для природи канал. Днями екологи США закликали Україну «провести необхідну неупереджену оцінку запропонованого каналу і вибрати маршрут (будівництва каналу), який мінімізує руйнівний вплив на навколишнє середовище». Раніше Національна академія наук виступала проти будівництва каналу, вважаючи, що це зруйнує розташований там заповідник.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus