УКРАЇНА

14:44

24.05

Влада

“Енергоатом” не визнав звинувачень Рахункової палати

0

Керівництво Державного підприємства НАЕК „Енергоатом” спростовує інформацію Рахункової палати України, в якій НАЕК звинувачено у відсутності проектно-кошторисної документації для добудови нових блоків на Хмельницькій та Рівненській АЕС, а також у нецільовому, неефективному, з порушенням чинного законодавства використанні десятків мільйонів гривень бюджетних коштів. Про це «proUA» повідомили в прес-службі “Енергоатому”.

Прес-служба енергокомпанії висловлює здивування, “яким чином попередньому й нинішньому керівництву Кабміну, Мінпаливенерго, Держкомітету ядерного регулювання, НАЕК „”Енергоатом” вдавалося вводити в оману органи державної влади, міжнародні експертні організації, українську і світову громадськість”, якщо, як повідомляє Рахункова палата, не було документації на добудову блоків ХАЕС-2 і РАЕС-4? У якості своїх аргументів прес-служба “Енергоатому” нагадала, що у 1996 року компанія ініціювала процес консультацій з громадськістю, неурядовими організаціями щодо добудови ХАЕС і РАЕС, а відповідну документацію було поширено серед 352 кореспондентів у 46 країнах світу; були враховані рекомендації міжнародних організацій – МАГАТЕ, ОСАРТ, АССЕТ, СРМ. Результатом цього стала “Програма модернізації енергоблоків АЕС України з реакторами ВВЕР-1000 (В-320)”, при цьому дві з трьох її частин присвячені модернізації та підвищенню безпеки енергоблоків №2 Хмельницької та №4 Рівненської АЕС. У 2003 році Держкомітет ядерного регулювання вніс доповнення до чинних ліцензій на будівництво енергоблоків з урахуванням потреб сьогодення.

Прес-служба “Енергоатому” також повідомила: “До недавнього часу актуальним залишалося лише питання визначення вартості добудови у поточних цінах через довготривалі терміни будівництва та зміна нормативної бази ціноутворення. Нині відповідні документи перебувають на розгляді в Укрінвестекспертизі”.

Крім того, Рахункова палата звинуватила НАЕК “Енергоатом” у використанні “не за цільовим призначенням, неефективно, з порушенням чинного законодавства понад 35 млн. грн.” З них зокрема 22,6 млн. грн., мовляв, “неефективно використано на будівництво соціальних об’єктів, які безпосередньо не відносяться до виробничої діяльності Запорізької АЕС і Ташлицької ГАЕС.” У зв’язку з цими звинуваченнями керівництво “Енергоатому” заявило, що ці кошти припадають на фінансування будівництва об’єктів, затверджених постановою Кабміну від 13.03.02 № 282 та урядовим розпорядженням від 17.06.02 № 342-р.

Ще одне зі звинувачень стосувалося того, що Мінпаливенерго, “Енергоатом” і Хмельницька АЕС не вжили належних заходів щодо збереження держмайна та його інвентаризації: “Закуплене у минулі роки обладнання не використовується протягом тривалого часу та належним чином не зберігається, що призвело до неефективного використання 60 млн. грн.”, – йшлося у повідомленні Рахункової палати. У свою чергу прес-служба енергокомпанії повідомила, що більшість цього обладнання було придбано ще у 80-х роках минулого століття. Після мораторію на добудову АЕС всі роботи з будівництва нових блоків було припинено, а тому переважна більшість обладнання не може бути використане за призначенням через фізичне й моральне старіння, що не відповідає сучасним вимогам безпеки.

Прес-служба “Енергоатому” заявила, що звинувачення Рахункової палати є некоректними і не сприяють успішному завершенню будівництва блоків АЕС, оскільки ці роботи здійснюються переважно за рахунок внутрішніх резервів НАЕК “Енергоатом”.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus