УКРАЇНА

16:40

20.05

Влада

ВС Грузії не дозволив змінити статус Аджарії

0

Верховний суд Грузії відмовив партії «Лейбористи» в ініціативі проведення референдуму з питання скасування автономного статусу Аджарії. Суд розцінив проведення референдуму як протизаконне, повідомили РБН у суді.

Партія «Лейбористи» опротестувала відмову ЦВК Грузії в проведенні референдуму. ВС ухвалив, що референдум не може відбутися, допоки юрисдикція Тбілісі не пошириться на всю Грузію, у тому числі Південну Осетію й Абхазію.

Лейбористи кваліфікували висновок суду як «політичне замовлення влади» і заявили про намір оскаржити його в міжнародному суді в Страсбурзі.

Втім, повноваження влади Аджарії уже відчутно скорочено. Посаду глави Аджарії відразу після від’їзду Аслана Абашидзе з Батумі 6 травня скасувала Верховна рада Аджарії, яка наступного дня була розпущена указом президента Грузії Михайла Саакашвілі.

Як очікується, буде створений кабмін Аджарії, у якому буде 5 міністерств замість 18. В Аджарії також не буде своїх спецслужб, усі спецслужби мають підкорятися одному профільному міністерству і центральному керівництву країни.

Паралельно створюється спеціальна комісія, яка протягом місяця буде розглядати всі пропозиції експертів, політиків і населення щодо внесення змін в проект документа про статус Аджарії.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus