УКРАЇНА

08:04

20.04

Влада

ЄС: українська влада втручається в ціноутворення

0

Європейський Союз стурбований втручанням української влади в процес ціноутворення і називає це однією з причин відкладення надання Україні статусу країни з ринковою економікою. Про це на прес-конференції сказав комісар Європейської комісії з питань зовнішніх відносин Крістофер Паттен після завершення засідання Ради з питань співробітництва між Україною і ЄС у Брюсселі, повідомляють «Українські Новини».

Зокрема стурбованість ЄС викликає політика Кабміну щодо ціноутворення на металопродукцію і добрива, надання пільг окремим підприємствам. «Йдеться про інтервенцію по металу і добривам. Низькі ціни встановлюють деякі компанії, які підтримує уряд. Це є нехорошим знаком по ринковості економіки...Ми б хотіли бути впевнені, що в майбутньому цього не буде», - сказав Паттен.

Він відзначив, що ті питання, що їх ЄС ставить перед Україною, не є критикою, а бажанням стимулювати активний економічний розвиток України. «Україна просувається зараз дуже далеко, але ми хочемо, щоб вона просувалася ще далі. Це не критика з нашого боку, а визнання наявних досягнень, і ми хотіли, щоб ці досягнення були ще більшими», - сказав Паттен.

Нагадаємо, що В.Янукович у вівторок вранці відбув до Брюсселя для переговорів з керівництвом Європейського Союзу. Голова Європейської комісії Романо Проді після зустрічі з Януковичем сказав журналістам, що перешкодою на шляху надання Україні статусу країни з ринковою економікою є цінова політика в Україні, а також відсутність закону про банкрутство. При цьому Проді висловив сподівання, що Україна зможе в стислий термін врегулювати ці питання. Янукович зазначив, що знає про ці проблемні питання і висловив надію, що їх вдасться врегулювати до липневого самміту Україна-ЄС.

Наразі Кабмін намагається зафіксувати ціни на металопродукцію і металургійну сировину на внутрішньому ринку на рівні 1 січня 2004 року.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus