УКРАЇНА

02:19

25.05

Влада

Президент “Укртранснафти” пішов у відставку

0

Президент “Укртранснафти” і спеціальний уповноважений з питань Євразійського нафтотранспортного коридору Олександр Тодійчук подав у відставку. Про це повідомляє «Українська служба BBC» .

Тодійчук відкинув звинувачення у тому, що підконтрольна йому структура, яка опікувалася питаннями європейського напрямку використання нафтопроводу Одеса – Броди, працювала неефективно. В інтерв’ю BBC Олександр Тодійчук пов’язав критику і тиск на тих, хто відстоював європейський напрямок викориcтання нафтопроводу, тим, що Україна підійшла впритул до укладення конкретних контрактів, і не виключив, що тепер прихильники реверсу мають більше шансів наполягти на своєму.

Напередодні президент підписав указ про ліквідацію інституту уповноваженого, мотивуючи це тим, що існування цієї структури не призвело до підвищення ефективності роботи міждержавної нафтотранспортної системи. Зокрема, не були підписані контракти на заповнення нафтопроводу Одеса-Броди, а вся українська система нафтопроводів була завантажена лише на 52%.

«Українська служба BBC» відзначає, що за останній час відставка Олександра Тодійчука стала вже другою відставкою високої посадової особи, що асоціювалася з європейським напрямком розвитку Україні. Минулої п’ятниці у відставку подав заступник міністра закордонних справ, Олександр Чалий, що курував питання євроінтеграції, і підтримував прямий напрямок використання нафтопроводу Одеса-Броди.

“Мені важко це коментувати, – коментує свою відставку Тодійчук. – Ми залучили до цього проекту (Одеса – Броди – Авт.) багато компаній. І країни, і президенти почали говорити про цей проект, і визначили його як європейську стратегію. Ви знаєте, що відповідні документи були підписані у Брюсселі. Разом із тим, керівництво у праві дати свою оцінку тому, що відбувається”. Тодійчук також додав, що шанси використання нафтопроводу Одеса – Броди в реверсному режимі збільшуються.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus