УКРАЇНА

07:46

21.05

Влада

Вибори не спричинять зростання цін

0

Міністерство економіки не прогнозує суттєвого підвищення споживчих цін у зв’язку з президентськими виборами. Як повідомляє «ІНФА», про це заявила заступник міністра економіки та з питань європейської інтеграції Людмила Мусіна.

Вона зазначила, що зростання цін виробників спостерігається на рівні 15-16%. За її словами, тенденції зростання пов’язані з підвищенням цін на метал і енергоносії. Водночас за її словами, вплив цін виробників на споживчі ціни буде пом’якшений. У середньому за рік зростання цін на житлово-комунальні послуги очікується на рівні 10%. «Немає жодних ризиків збільшення споживчих цін. Ми очікуємо гарний врожай, ми очікуємо, що валова продукція сільського господарства збільшиться за рік на 12%, а може і більше. Таким чином побоювань немає», – сказала Мусіна.

Заступник міністра економіки також повідомила, що в рамках нового договору про співробітництво з ЄС Україні може бути надана техдопомога, передбачена раніше для країн-кандидатів у члени ЄС. Мусіна нагадала, що новий формат договору з ЄС розглядається в зв’язку з приєднанням до цієї організації з 1 травня 2004 року 10 нових країн. Вона зауважила, що за рахунок нового рівня техдопомоги можуть бути проведені деякі заходи щодо гармонізації стандартів української сільгосппродукції до європейських стандартів.

За словами Мусіної, фахівці Мінекономіки не очікують істотних втрат для України від розширення ЄС. Ризики в основному будуть пов’язані зі скороченням обсягів традиційного експорту металів, а також зі змінами організації транспортних повідомлень з новими членами ЄС (нові митні правила і т.д.). Незначні втрати можуть бути пов’язані з уповільненням динаміки експорту. Мусіна зазначила, що стосовно питання квот на металопродукцію триває постійний переговорний процес. У цьому процесі Україну підтримує Польща, яка зацікавлена в постачаннях української сировини.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus