УКРАЇНА

14:43

26.05

Влада

Мелітопольці судитимуться з Міноборони

0

Мешканці Мелітополя та Мелітопольського району подали позов проти Міністерства оборони України з вимогою відшкодувати моральні збитки внаслідок вибуху бази боєприпасів в селі Новобогданівка (Запорізька область, Мелітопольський район). Як стало відомо «proUA», заява була підготовлена за сприяння юристів Запорізької обласної організації УНП.

Як повідомив голова Запорізької організації УНП Роман Дригинич, таку заяву видруковано накладом понад тисячу примірників та розповсюджено серед мешканців Мелітополя та району. За прогнозом Романа Дригинича, значна частина з тих, хто отримав проект заяви, подасть до суду. Надалі УНП хоче сприяти провадженню цих заяв у судах.

“Вибухи в Мелітополі спричинили масові порушення прав людини», – вважає Дригинич. Підставою для таких заяв, за його словами, “є порушення конституційного права жителів Мелітопольського району (стаття 50 Конституції України) на безпечне життя та здорове довкілля; мешканцям завдано моральної шкоди, що виявилося в тривалому почутті страху за своє життя, здоров’я, житло, майно; існувала тривала загроза життю та здоров’ю дітей, рідних, близьких, викликана смертельною небезпекою – вибухами снарядів та безпорадністю відповідальних посадових осіб”.

Окрім того, Дригинич говорить, що “тривалий час у Мелітополі та районі була відсутня електроенергія, телефонний зв’язок, газ, не можна було придбати продукти першої необхідності (навіть хліба, бо не працювали пекарні), було обмежено пересування автошляхами та залізницею”.

Організатори позовів вважають, що ще не один день влада буде підраховувати матеріальні збитки, які вже сьогодні досягли мільйонів гривень. Однак автори заяви сумніваються, чи спробує хтось оцінити моральну шкоду, яка була завдана недбалістю чиновників та військових? “Саме цим недбальством була порушена стаття 50 Конституції України – право на безпечне життя та здорове довкілля – одні з фундаментальних прав людини. Враховуючи ці порушення, можна зробити висновок, що люди, які в результаті вибухів військових складів постраждали не тільки матеріально, а й морально, можуть вимагати компенсацію за моральну шкоду”, – повідомляє УНП.

Нагадаємо, що 6 травня на базі боєприпасів в селі Новобогданівка почалася пожежа, яка призвела до вибухів боєприпасів. Одна людина загинула від поранення осколком від вибуху.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus