УКРАЇНА

20:06

22.06

Влада

«Громадський контроль» проти родини Ківалових

0

Сьогодні, 18 травня, близько 60 членів Всеукраїнського громадського об’єднання «Громадський контроль» пікетували Центральну виборчу комісію, вимагаючи або відставки голови ЦВК Сергія Ківалова, або зняття з виборчих перегонів в 136-му окрузі Одеси Тетяни Ківалової - дочки голови Центвиборчкому, повідомляють «Подробности».

Як сказано в повідомленні Ради об’єднання «Громадський контроль», підставою для таких дій є порушення головою ЦВК Сергієм Ківаловим Закону України «Про Центральну виборчу комісію» статті 7 «Вимоги до членів комісії», у якій йдеться про те, що: «Член Комісії не може бути народним депутатом України або мати інший представницький мандат, бути кандидатом у президенти України, кандидатом у народні депутати України, їхньою довіреною особою, представником або уповноваженою особою політичної партії, виборчого блоку партій, що беруть участь у виборах, чоловіками та іншим близьким родичем кандидата, а також знаходитися в їхньому підпорядкуванні, членом іншої виборчої комісії, членом ініціативної групи всеукраїнського референдуму та в інших випадках, передбачених законами України».

29 квітня 2004 року окружна виборча комісія затвердила кандидатом у народні депутати за одномандатним виборчим округом номер 136 міста Одеса дочку голови ЦВК - Ківалову Тетяну Сергіївну. «Виникає питання, є чи підстави в Сергія Ківалова залишатися членом ЦВК, а тим більше її головою після реєстрації дочки кандидатом. Згідно ст.7 Закону про ЦВК таких підстав немає», - зазначає ВГО «Громадський контроль».

Відповідно до статті 22 Закону про ЦВК, члени Комісії мають право проводити перевірки виборчих комісій, вимагати від виборчих комісій статистичних даних, бухгалтерсько-фінансових звітів, залучати до проведення перевірок працівників державних податкових, контрольно-ревізійних служб, правоохоронних органів, давати доручення, що є обов’язковими для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та їх посадових осіб, використовувати державні, серед іншого урядові, системи зв’язку, входити безперешкодно, у передбачених законом випадках, до державних органів, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ та організацій. Тобто, у членів ЦВК є практично всі повноваження для впливу на перебіг проведення виборчої кампанії та діяльності окружної виборчої комісії.

«Громадський контроль» нагадує Сергію Ківалову про складену ним присягу члена ЦВК (стаття 8 Закону про ЦВК), у якій він зобов’язується дотримуватись Конституції і дотримуватись законів України. На сьогоднішній день норма закону вже порушена, відзначає ВГО «Громадський контроль», вимагаючи від Сергія Ківалова «негайної заяви про відставку або зняття з виборчих перегонів» кандидатури Тетяни Ківалової.

Нагадаємо, що 11 травня 2004 року глава Центральної виборчої комісії Сергій Ківалов висловив переконання, що його дочка Тетяна Ківалова зніме свою кандидатуру на виборах народного депутата України в 136-му округу Одеси. Сергій Ківалов наголосив, що зараз він проводить консультації зі своєю дочкою, але поки рішення вони не знайшли. Також він нагадав положення законодавства, відповідно до якого в них є два варіанти: або Тетяна Ківалова знімає свою кандидатуру, або Сергій Ківалов подає у відставку з посади глави ЦВК.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus