УКРАЇНА

00:06

25.05

Влада

Гербст назвав реверс Одеса – Броди збитковим

0

Посол США в Україні Джон Гербст вважає економічно невигідними пропозиції щодо реверсного використання нафтопроводу Одеса – Броди. Про це він заявив сьогодні під час прес-конференції, повідомляє кореспондент «proUA».

“Іноді кажуть, що реверс вигідний. Це не так. Якщо нафта буде транспортуватися до Одеси, її доведеться перевозити танкерами через “турецький гібралтар”. Ці лінії перевантажені, тому поставки нафти в Одесу будуть меншими, ніж, якщо нафтопровід буде використовуватися в прямому напрямку”, – сказав американський дипломат.

Гербст сказав, що Україна вже багато зробила для підготовки проекту транспортування каспійської нафти через нафтопровід Одеса – Броди до Європи, а також додав, що до осені поступ у цій справі буде ще більш помітним.

На думку посла США, використання нафтопроводу для перекачування нафти в прямому напрямку дає і економічні, і політичні переваги. Гербст вважає, що пряме транспортування виявиться економічно вигіднішим, ніж реверс, стане кроком до диверсифікації поставок нафти. Крім того, на думку посла, якщо Україна постачатиме нафту до Європи, це посилить євроінтеграційні кроки нашої держави.

Коментуючи входження України до ЄЕП, Гербст сказав, що всі країни мають право розвивати економічні відносини зі своїми сусідами, особливо якщо ці сусіди найближчі і найбільші партнери. “Ми розділяємо бажання знімати торгові бар’єри. Однак якщо Україна хоче увійти до ЄС, то не має включатися у розвиток ЄЕП, оскільки це уповільнить її євроінтеграцію”, – заявив Гербст. Уповільнення євроінтеграції, на думку посла, пов’язане з тим, що ЄС має свої митні та торгові обмеження, які доведеться приймати в разі, якщо Україна захоче вступити до Євросоюзу.

Прихильниками реверсного використання нафтопроводу Одеса – Броди були російські компанії. Однак з квітня 2004 року російські нафтотрейдери все частіше заявляють, що реверс їм вже не вигідний. Головна причина для розчарувань в реверсі – політика Туреччини, яка ускладнює процедуру проходу нафтових танкерів через Босфор у Середземне море.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus