УКРАЇНА

10:35

27.05

Влада

Депутати не визначили статус депортованих за нацознакою

0

Парламент України відмовився визначати статус осіб, депортованих за національною ознакою. За законопроект «Про поновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою», запропонований депутатами Ради Мустафою Джемілєвим і Рефатом Чубаровим, у другому читанні проголосував 171 депутат при необхідних 226, повідомляють «Українські Новини».

Верховна Рада підтримала пропозицію повторно розглянути цей законопроект у другому читанні. За це рішення проголосували 304 депутати при необхідних 226.

Законопроектом пропонується визначити статус депортованих, гарантії держави щодо поновлення їхніх прав, а також визначити принципи державної політики і повноваження органів державної влади і місцевого самоврядування у сфері поновлення прав цих осіб.

До осіб, депортованим за національною ознакою, проект відносить:

- осіб, які в період 1941-1944 років безпосередньо були переселені в примусовому порядку на спецпоселення за рішенням держорганів СРСР з місць постійного проживання, що тепер є територією України;

- осіб, які були примусово направлені у призначені місця проживання (на спецпоселення) до членів своїх родин після закінчення військової служби, повернення з евакуації, відбування примусових робіт, покарання тощо;

- осіб, які на момент депортації 1941-1944 років перебували за межами місць постійного проживання, однак на яких пізніше були поширені обмеження прав і свобод за національною ознакою, зокрема заборона на повернення і проживання в місцях попереднього проживання;

- осіб, які народилися в родинах депортованих осіб.

Згідно із законопроектом, держава гарантує депортованим особам, які добровільно повертаються в місця їхнього постійного проживання, рівні з громадянами України права відповідно до Конституції, і умови, які передбачають забезпечення землею, житлом, реалізацію права на працевлаштуванням, освіту, а також умови для національного, культурного і духовного розвитку.

Факт депортації встановлюється посвідченням про депортацію, що видається місцевими радами.

Відповідно до законопроекту, поновлення прав депортованих осіб може проходити шляхом реабілітації, компенсації, реституції, сатисфакції.

Нагадаємо, сьогодні в Криму проходять заходи, присвячені 60-річчю депортації з Криму татар.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus