УКРАЇНА

07:58

25.05

Влада

США стурбовані будівництвом каналу Дунай - Чорне море

0

Сполучені Штати Америки стурбовані будівництвом Україною каналу Дунай - Чорне море через загрозу навколишньому середовищу, заявив державний департамент США, повідомляють «Українські Новини».

Запланований шлях будівництва каналу, імовірно, заподіє значну шкоду навколишньому середовищу в екологічно вразливому районі дельти Дунаю - гирла Бистре», - говориться в повідомленні держдепартаменту США.

Гирло Бистре є частиною заповідника, що входить до світової мережі біосферних резервів ЮНЕСКО, а також до складу водно-болотних угідь міжнародного значення.

Відповідно до міжнародних угод щодо охорони навколишнього середовища, Україна повинна охороняти такі об’єкти. Відповідно, йдеться в повідомленні, Україна зобов’язана зберегти і захистити дельту Дунаю».

У зв’язку з цим США закликають Україну «провести необхідну неупереджену оцінку запропонованого каналу і вибрати маршрут (будівництва каналу), що мінімізує руйнівний вплив на навколишнє середовище».

Будівництво каналу «Дунай-Чорне море» в гирлі Бистрому почалося 11 травня.

Раніше Національна академія наук виступала проти будівництва каналу, вважаючи, що це зруйнує розташований там заповідник.

Перший етап будівництва каналу передбачає будівництво морського підхідного каналу довжиною 3,3 км. При цьому судновий хід каналу буде становити 170,36 км.

Реалізація першого етапу будівництва має забезпечити прохід судів з осіданням 5,85 м.

За даними Міністерства транспорту, судна з таким осіданням складають 80% від загального числа морських суден і суден ріка-море, які заходять у порти Нижнього Дунаю.

Генеральним підрядником будівництва є німецька компанія Gosef Mobius Bau Aktiengesellshaft.

Другий етап передбачає поглиблення каналу до 8,32 м, збільшення ширини до 100 м і довжини дамби до 3 км.

Реалізація 2-го етапу будівництва має забезпечити прохід через канал судів з осіданням 7,2 м.

Мінтранс планує цілком завершити проект восени 2005 року.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus