УКРАЇНА

05:27

24.05

Влада

Білорусь шукає союзників для боротьби за російський газ

0

Білорусь вирішила створити єдиний енергетичний простір на всій території Росії, України, Казахстану і Білорусі. Це, на думку білоруської влади, змусить російських газовиків підписати довгостроковий контракт на постачання газу її споживачам, не створюючи спільного російсько-білоруського газового підприємства. Але в російському уряді стверджують, що така «паливна четвірка», швидше за все, створена не буде, пише газета «Известия».

14 травня стало відомо, що уряд Білорусі направив в уряди Росії, України і Казахстану пакет документів із пропозицією створити єдиний паливно-енергетичний комплекс у рамках створюваного єдиного економічного простору (ЄЕП). Основа білоруської концепції – розробка спільного перспективного паливно-енергетичного балансу чотирьох держав до 2015 року.

Як пояснило джерело в білоруському уряді, керівництво цієї країни не влаштовує ситуація, за якої урядові щороку доводиться підписувати нову угоду з російською газовою компанією - Газпромом.

На думку кабінету міністрів Білорусі, така залежність від Газпрому ставить під удар як білоруських споживачів газу, так і європейських покупців російського і казахського газу.

У Газпромі поставилися до нової ідеї білорусів украй негативно. Там вважають, що Білорусь зараз має думати тільки про те, як швидше підписати з Росією контракти на постачання газпромівського газу в Білорусь і транзит російського та середньоазіатського газу в Європу. Тільки так, за словами джерела, близького до керівництва компанії, можна нормалізувати ситуацію.

«Офіційно нас про цю пропозицію не сповістили, але сподіваюся, що чую про це сьогодні перший і останній раз» - повідомляє слова джерела газета «Известия».

Білорусь категорично не хоче створювати спільне підприємство (СП) між білоруською державною газовою компанією «Белтрансгаз» і російським Газпромом. СП мало керувати газотранспортною системою Білорусі, і російські газовики сподівалися в такий спосіб одержати контроль над своїм експортним каналом, зменшити ризик для своїх європейських покупців, а також компенсувати свої втрати, зв’язані з несплатою вже поставленого білорусам російського газу. Але глава Білорусі Олександр Лукашенко кілька разів виразно заявив, що не має намірів «розбазарювати» народне надбання і не віддасть Росії контроль над білоруською газотранспортною системою.

У результаті Білтрансгаз і Газпром дотепер не підписали контракти на постачання газу в Білорусь і на транзит російського газу в Європу до кінця 2004 року. Ситуація навіть змусила Газпром у лютому цього року цілком перекрити газ, що транспортується через Білорусь, і поставити під удар європейських споживачів. Аналітики вважають, що Білорусь намагається знайти союзників, які б виступили на її стороні в переговорах з російськими газовиками.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus