УКРАЇНА

06:08

22.04

Влада

Відставка Чалого – сигнал для ЄС

0

Директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, народний депутат Борис Тарасюк розчарований відставкою першого заступника міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олександра Чалого. Про це «proUA» повідомили у прес-службі Народного руху України.

«Олександр Чалий є одним із найпослідовніших євроінтеграторів в Україні. Він мав мужність висловлювати свою думку, яка дуже часто розходилася із думкою «шановного» президента. Він послідовно виступав проти втягнення України у ЄЕП, чим викликав «сердиту» критику”, – сказав Тарасюк. Він також додав, що відставка Чалого має стати тривожним сигналом для Європейського Союзу. “Я шкодую, що наше зовнішньополітичне відомство та уряд позбавилися талановитого євроінтегратора. Але я вірю у те, що Олександр Чалий продовжить боротьбу за поширення ідеї євроінтеграції в Україні. Прийде той час, коли його професіоналізм потребуватимуть і український уряд, і українське суспільство», – заявив Тарасюк. За його словами, перспективи членства України у Європейському Союзі будуть відновлені після зміни влади в державі.

Тарасюк вважає, що в Міністерстві закордонних справ залишається все менше професіоналів, а в системі влади дипломатичне відомство має недостатню вагу. Народний депутат нагадав про те, що, працюючи в МЗС, особисто неодноразово порушував питання про необхідність запровадження 16 посад для того, щоб створити у Міністерстві закордонних справ управління Європейської інтеграції. Проте йому завжди відмовляли, мотивуючи необхідністю економії коштів. При цьому Тарасюк зауважив, що найбільше був шокований тим, що на аналогічне прохання поставлене представниками спецслужб, знайшлося удвічі більше посад та грошей.

За словами Тарасюка, якщо Україна хоче вступити колись до ЄС, то президент і уряд повинні побудувати стратегію євроінтеграції, а головне – подати заявку на членство України в ЄС.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus