УКРАЇНА

05:19

24.05

Влада

Україні радять утверджувати європейські цінності

0

Європейська комісія зможе запропонувати Києву перспективу членства в Європейському Союзі, якщо Україна дедалі більше поділятиме європейські цінності. Про це «Німецькій хвилі» заявив прес-секретар Комісара ЄС з питань розширення Жан-Крістоф Філорі.

Філорі вважає, що найближчим часом Україні слід зосередитися на модернізації економіки й суспільства. За його словами, майбутній план дій України і ЄС буде заснований на повазі до спільних цінностей – демократії, прав людини, верховенства права.

“Чим більше наші партнери й сусіди бажатимуть розділяти такі цінності, тим більше ми бажатимемо запропонувати їм перспективи вступу до Євросоюзу. Це – ясна річ”, – сказав прес-секретар Комісара ЄС з питань розширення. Він також зазначив, що Євросоюз не може зачиняти двері перед Україною, оскільки кожна європейська країна має можливість вступити до ЄС. Філорі вважає, що Київ уже отримав чіткий сигнал від Єврокомісії, яка запропонувала Україні й іншим сусідам нові перспективи співпраці, серед яких – частка на спільному ринку, співпраця в галузі юстиції і внутрішніх справ, екології, участь у загальноєвропейській мережі телекомунікацій і транспорту.

Нагадаємо, що минулого тижня прем’єри Польщі, Чехії, Словаччини й Угорщини, – країн, що утворюють «Вишеградську четвірку», – підтримали надання Україні перспектив членства в ЄС. На зустрічі у чеському замку Кромежиш, поблизу міста Брно, прем’єри чотирьох країн вирішили, що після того як члени четвірки вже одержали членство в НАТО і Євросоюзі, то метою чотирьох країн є подальше розширення ЄС.

4 травня 2004 року президент Європейської Комісії Романо Проді заявив у Дубліні, що в України немає жодної перспективи будь-коли стати членом Європейського Союзу. Романо Проді сказав, що місця в ЄС практично не залишилося. Пізніше комісар Європейського Союзу з питань розширення Гюнтер Фергойген теж виключив можливість членства в ЄС України, Росії чи Молдови у найблмжчій перспективі.

1 травня 2004 року до Євросоюзу приєдналися 10 країн Центральної, Східної і Південної Європи: Республіка Кіпр, Чехія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словаччина і Словенія.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus