УКРАЇНА

12:37

27.05

Влада

Росія просить Україну поховати друкаря Івана Федорова

0

Представники уряду Москви і міністерства культури Росії звернулися до влади Львова з проханням про поховання останків друкаря Івана Федорова. Московська делегація спеціально прибула до Львова для обговорення цього питання, повідомляє «Росбалт».

В даний момент останки Івана Федорова зберігаються в дерев’яній шухляді в опечатаному сейфі Музею древньої української книги.

Іван Федоров помер у Львові 5 грудня 1583 року. Поховали його на цвинтарі при Онуфріївському монастирі. У кінці 18 століття останки Федорова як людини особливо видатної були перепоховані в самій церкві. У 1975 році археологи знайшли їх у порожнечі стіни і помістили в дерев’яну шухляду. Тривалий час вони зберігалися в музеї на території Онуфріївського монастиря в експозиції, присвяченій Івану Федорову. У 1990 році монастир передали ченцям ордена Святого Василя, а експонати музею, у тому числі й останки Федорова, перевезли до Музею древньої української книги.

«Міністерство культури Росії й уряд Москви не будуть стояти осторонь, — заявив заступник керівника Департаменту у міжнародних зв’язках уряду Москви Станіслав Долголюбов. Але й українська влада не повинна залишатися байдужою». Російські чиновники просять поховати останки в стіні монастиря й установити іменну табличку.

Наразі, за інформацією прес-служби Львівського міськвиконкому, домовленість про поховання так і не була досягнута.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus