УКРАЇНА

18:04

24.06

Влада

Мінекономіки поліпшило прогноз зростання ВВП

0

Міністерство економіки поліпшило прогноз зростання валового внутрішнього продукту в 2004 році з 4,8-8% до 9,5%. Про це сказав «Українським Новинам» директор департаменту економічної і соціальної політики Вадим Пищейко.

«Зростання ВВП, яке зазначене у програмі уряду, 9,5%. Бюджетні розрахунки будувалися на 4,8% (росту ВВП), тепер вони повинні будуватися на 9,5%», - сказав Пищейко.

За оцінками Мінекономіки, доходи бюджету цього року, у зв’язку з переглядом прогнозу ВВП, можна збільшити приблизно на 4 млрд. гривень. Пищейко зазначив, що бюджет на 2004 рік формувався на консервативному сценарії розвитку економіки, щоб виключити фіскальні ризики.

На аналіз Мінекономіки, ситуація в першому кварталі розвивається за цільовим (оптимістичним) сценарієм. «Ми перейшли від консервативного сценарію до цільового», - сказав Пищейко.

Мінекономіки вважає вдалою для України зовнішню кон’юнктуру, тому що по колишньому не знижуються світові ціни на продукцію наших основних експортерів: метал і хімію. Мінекономіки також виключає повторення цього року торішньої зернової кризи.

Наближеня президентських виборів Мінекономіки вважає насамперед ризиком для прогнозу інвестицій в економіку України і, з огляду на зниження інвестиційної активності під кінець року, цього року прогнозує зростання інвестицій на рівні 1,3-1,5 млрд. дол.

Пищейко зазначив, що перегляд попереднього прогнозу Мінекономіки також спричинив уточнення Державним комітетом статистики даних щодо ВВП у 2004 році, що поліпшило показник зростання ВВП із 8,5% до 9,3%, а потім до 9,4%. Інфляція, як і раніше, прогнозується на рівні 6,3% (грудень - до грудня попереднього року), зростання промислового виробництва - на рівні 14%. Мінекономіки переглянув макропрогноз на цей рік перед складанням макропрогнозу на 2005 рік для формування держбюджету.

Як повідомлялося, Кабмін раніше прогнозував зростання ВВП у 2004 році в межах 4,8-8% (за песимістичним й оптимістичним сценаріями), при цьому в розрахунки державного бюджету на 2004 закладено зростання ВВП 4,8%. Кабмін у програмі своєї діяльності на цей рік поставив перед собою завдання забезпечити в 2004 році ріст ВВП на рівні 9,5%. У 2003 році ВВП зріс на 9,4% при прогнозі його зростання 6%.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus