УКРАЇНА

11:01

24.05

Влада

Литвин: рано чи пізно парламент повернеться до політреформи

0

Голова ВР Володимир Литвин вважає, що парламент повернеться до розгляду питання про проведення політичної реформи в Україні. Про це він сказав на зустрічі з жителями міста Лозова Харківської області в суботу під час робочої поїздки в регіон. «Рано чи пізно ми до цього повернемося», - сказав спікер. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Він наголосив, що на перехідних етапах розвитку держави Конституція завжди має компромісний характер. За його словами, такою була Конституція України, прийнята в 1996 році. «Те був період, коли нам потрібна була влада, сконцентрована в одних руках», - зазначив В.Литвин. За його словами, у той період необхідно було комусь брати на себе відповідальність, і «саме така система під президента була вибудована тоді». Зараз, сказав він, необхідно вирішити питання, якою буде українська держава. Він зазначив, що необхідно розподілити відповідальність між урядом, парламентом і президентом.

В.Литвин зауважив, що внесення змін до Основного закону має відбутися за короткий період, оскільки це хворобливий процес. На даному етапі, на його думку, цей процес «звели до боротьби кланів, до того, хто буде призначати і звільняти, а не до розуміння державницьких проблем». «Украй необхідну справу ми фактично поховали», - сказав він. Спікер зазначив, що президент України Леонід Кучма був правий, коли говорив про необхідність проведення реформи до президентських виборів. «Скажіть, хто зможе відмовитися від влади?» - поставив він запитання. За словами В.Литвина, момент і час для проведення реформи були обрані вдало, але те, що усе звелося до боротьби між кланами, зараз поховало цю справу.

Спікер повідомив, що він розмовляв з депутатами фракції «Наша Україна». Він ставив їм запитання, чи переконані вони, що в їхньої політичної сили є стовідсотковий шанс перемоги на президентських виборах, і чи не припускають вони, що напередодні виборів будуть просити провести політичну реформу, тому що той кандидат, який буде перемагати, відмовиться її проводити. «Замислилися. Є надія, що спрацює», - зазначив він.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus