УКРАЇНА

06:13

22.04

Влада

Янукович обговорив з Путіним вільну торгівлю

0

Прем’єр-міністр Віктор Янукович під час зустрічі з Президентом Росії Володимиром Путіним, що відбулася вчора, 15 травня, обговорив перспективи введення вільної торгівлі між двома країнами без вилучень і обмежень та скасування Росією ПДВ на експорт нафти і газу в Україну. Про це Янукович сказав журналістам, коментуючи свою зустріч з Путіним, повідомляють «Українські Новини».

Янукович назвав скасування ПДВ на експорт нафти і газу одним з основних питань торгово-економічних відносин з Росією. Також він зазначив, що для бюджету Росії зняття непрямих податків на експорт нафти в Україну обійдеться в 800 млн. дол.

Проте, на думку української сторони, уведення зони вільної торгівлі між двома країнами без вилучення та обмежень дозволить Россі компенсувати ці втрати за рахунок пожвавлення взаємної торгівлі. «Ми вважаємо, що зона вільної торгівлі може бути ефективним механізмом компенсації тих втрат у бюджеті, що буде мати в перспективі Росія», - сказав Янукович.

Він висловив надію, що Росія піде на такий важливий крок, як скасування ПДВ на експорт енергоносіїв в Україну. Також він відзначив, що Україна готова піти на взаємні поступки.

Путин зауважив, що на зустрічах із президентом Леонідом Кучмою вони постійно повертаються до питання про нормальне функціонування зони вільної торгівлі і паралельно працюють над створенням єдиного економічного простору. Путін сказав, що ці питання будуть обговорюватися під час зустрічі 4-х президентів країн-учасниць ЄЕП наступного тижня в Криму і висловив сподівання, що в цьому питанні буде поставлена крапка.

Прем’єр-міністр Росії Михайло Фрадков, який був присутнім на зустрічі Януковича з Путіним, зазначив, що уряди України і Росії домовилися на протязі найближчих 2-3 тижнів підписати протокол про поетапне виключення вилучень з режиму вільної торгівлі між двома країнами.

Янукович також сказав, що під час зустрічі з Путіним вони домовилися докласти всіх зусиль для завершення проекту створення літака Ан-70.

Сторони також обговорили питання гармонізації залізничних тарифів і тарифів на повітряні перевезення.

За словами Януковича, сторони погодилися, що гармонізація транспортних тарифів зніме перешкоди, які сьогодні існують на шляху взаємного просування товарів на ринку України і Росії.

Відповідаючи на питання журналістів, Янукович сказав, що майбутні вибори президента України на його зустрічі з Путіним і Фрадковим не обговорювалися.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus