УКРАЇНА

10:51

23.04

Влада

Відносини ЄС та України поглиблюються?

0

Виконувач обов’язків голови представництва Європейської комісії в Україні Стеффен Сковманд не згоден зі звинуваченнями, що ЄС приділяє надто мало уваги розвитку відносин з Україною. Про це він заявив у п’ятницю, виступаючи на конференції «Україна і Європейський Союз: взаємні інтереси», повідомляє «Українська правда».

«Коли ви говорите, що ЄС недостатньо робить, то я хотів би запитати: у порівнянні до чого?» – запитав Скавмонд.

За його словами, такий підхід – «все або нічого» – ні до чого не приведе. На його думку, навпаки, за останні роки зроблено дуже багато, і відносини ЄС та України з кожним новим прийнятим документом поглиблюються.

«Ми вже переходимо від співпраці до інтеграції», - зазначив керівник представництва Єврокомісії, маючи на увазі ухвалений Комісією у середу План стратегії ЄС та визначену у ньому Європейську політику сусідства.

«Я не даю порад, що робити – це справа України. – підкреслив Скофманд. – Але не треба казати, що склянка напівпорожня, якщо вона наполовину заповнена».

У свою чергу, директор Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України Олександр Сушко висловив побоювання, що «під розмови про прагматизацію наших відносин з ЄС» Україна може відмовитися від виконання критеріїв, необхідних для вступу в ЄС.

З одного боку, вважає Сушко, політика сусідства, яка, на відміну від членства, обмежується економічною співпрацею і не ставить жорстких вимого щодо дотримання прав і свобод, «дає більш комфортабельні умови для співпраці з ЄС». Тому що «бюрократії і в Брюсселі, і в Києві зручніше мати справу з меншим колом умов».

Разом з тим, переконаний Сушко, Україна повинна йти шляхом наближення до європейських критеріїв, незалежно від часової перспективи членства в ЄС.

Разом з тим, зазначив Сушко, тішить те, що сторони зараз намагаються прислухатися до позиції одна одної, і «на сьогоднішній день ми вже не кажемо про діалог німого з глухим».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus