УКРАЇНА

06:22

23.05

Влада

Українські ЗМІ не розуміють європейських політиків?

0

Виклад заяв європейських політиків українськими засобами масової інформації часто не відповідає дійсності, заявив у п’ятницю голова Комітету ВР з питань Євроінтеграції, голова Народного Руху України Борис Тарасюк, відкриваючи конференцію “Україна і Європейський Союз: взаємні інтереси”, присвячену Дню Європи в Україні. Про це «proUA» повідомили у прес-службі НРУ.

У своєму виступі Тарасюк зауважив, що у контексті розширення ЄС не можуть не турбувати заяви, що лунали і лунають останнім часом з боку Європейського Союзу. Серед таких він назвав заяви Глави Єврокомісії Романо Проді та Комісара Єврокомісії з питань розширення ЄС Гюнтера Ферхойгена.

Втім, як зазначив народний депутат, згідно з інформацією постійного представника України в Європейському Союзі Романа Шпека, викладення досить категоричної заяви Г.Ферхойгена українськими засобами масової інформації було неадекватним і не відповідало дійсній заяві.

“Звичайно, це прикро. Або це результат непрофесійності представників засобів масової інформації, або результат навмисних дій, щоб підкинути в українське суспільство чергову дезінформацію негативного сенсу щодо позиції Європейського Союзу”, - наголосив Тарасюк.

Він також висловив сподівання, що під час конференції її учасники дадуть відповіді, якою має бути реакція України на ці заяви і що треба робити Україні?

Як повідомлялось, у травні 2004 року президент Європейської Комісії Романо Проді заявив у Дубліні, що Україна не має жодної перспективи будь-коли стати членом Європейського Союзу. Романо Проді сказав, що місця в ЄС практично не залишилося.

Заяву Проді прокоментував посол України при Євросоюзі Роман Шпек: “Завжди треба з певною розважливістю, почуттям гумору ставитися до промов під час урочистих вечерь”. Шпек висловив переконання, що Україна, продовжуючи політику ринкових перетворень, демократичних реформ, досягне відповідності тим критеріям, які дають їй право стати членом ЄС у майбутньому.

Згодом Комісар Європейського Союзу з питань розширення Гюнтер Фергойген теж виключив можливість членства в ЄС України, Росії чи Молдови на тривалу перспективу.

1 травня 2004 року до Євросоюзу приєдналися 10 країн Центральної, Східної і Південної Європи: Республіка Кіпр, Чехія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словаччина і Словенія.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus