УКРАЇНА

13:50

21.05

Влада

Чалий не бачить перспектив України в ЄС

0

Екс-перший заступник міністра закордонних справ з євро інтеграції Олександр Чалий не бачить перспективи членства України в ЄС. Про це він заявив, виступаючи на конференції, присвяченій відносинам Європи і України в Києві, повідомляє «Українська правда» .

За словами Чалого, розширення ЄС чітко зафіксувало неготовність Євросоюзу надати Україні перспективу членства в ЄС, навіть на довгострокову перспективу. Так само, на його думку, і «політика сусідства», яку започатковує ЄС, абсолютно виключає перспективу членства для України.

Як зазначив Чалий, реалістичний аналіз показує, що «крім Копенгагенських критеріїв, існують інші фактори, які стоять на перешкоді інтеграції України до Євросоюзу».

Відтак, за словами Чалого, розширення ЄС, яке відбулося 1 травня, “завершує період єврооптимізму у відносинах України з ЄС і ставить питання пошуку нової моделі відносин». На його думку, Україні слід шукати нову модель «у проводженні політики євроінтеграції, але без перспективи членства в ЄС», тобто як цю стратегію здійснюють Швейцарія і Норвегія. Це дасть можливість «будувати відносини на більш рівноправних засадах», вважає він.

За його словами, за останні 10 років існували дві абсолютно різних стратегії євроінтеграції – одна з боку України, інша – з боку ЄС.

Зараз, сказав Чалий, Україні потрібно будувати відносини з ЄС «реалістично» і сконцентруватися на плані дій, набутті статусу ринкової економіки, транскордонному співробітництва.

Перед своїм виступом на конференції Чалий зауважив, що буде висловлювати свою особисту думку, оскільки зараз він перебуває у відпустці.

У той час, коли Чалий виступав на конференції, ще не була оприлюднена інформація про його звільнення з посади першого заступника міністра.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus