УКРАЇНА

10:48

28.05

Влада

Докази у справі Александрова були сфальсифіковані

0

Генеральна прокуратура довела фальсифікацію співробітниками правоохоронних органів доказів у справі про вбивство директора регіональної телекомпанії «ТОР» Ігоря Александрова, у результаті яких в убивстві журналіста був обвинувачений Юрій Вередюк, повідомляють «Українські Новини».

Фальсифікація проводилася шляхом залякування, надання матеріальних і грошових винагород, а також за допомогою іншого незаконного впливу як на Вередюка, так і на свідків обвинувачення в справі, йдеться в повідомленні прес-служби Генпрокуратури.

За дорученням генерального прокурора від 8 серпня 2001 року слідчо-оперативну групу розслідування справи Александрова очолював Володимир Голик, а організація розслідування і прокурорського нагляду з виїздом на місце події була покладена на колишнього тоді заступником генерального прокурора Сергія Винокурова.

За даними прес-служби, при цьому розслідування велося некваліфіковано і упереджено, а істотні обставини справи залишилися нез’ясованими.

У Генпрокуратурі стверджують, що в поведінці і висловлювання Вередюка були протиріччя, що давали підстави сумніватися в його причетності до вбивства Александрова, але Голик і Винокуров не перевірили їх і не дали їм правової оцінки.

Зараз слідство вирішує питання про кримінальну відповідальність співробітників міліції і прокуратури, що причетні до незаконної затримки, арешту і притягнення до кримінальної відповідальності Вередюка.

Генпрокуратура закінчила розслідування справи Александрова, в убивстві журналіста обвинувачуються 5 осіб.

Нагадаємо, у вересні минулого року Генпрокуратура заявила про арешт виконавців убивства Александрова - Руслана Турсунова й Олександра Онишка, а також замовника - Олександра Рибалки й організатора убивства - його брата Дмитра Рибалки.

Генпрокуратура також затримала в справі Александрова Ігоря Криволапова, що працював влітку 2001 року заступником начальника у оперативній роботі Краматорського міського відділу міліції і Євгена Дроздова - дільничного інспектора цього ж відділу.

Генпрокуратура встановила, що Вередюк, звинувачений у 2001 році в убивстві Александрова, дійсно непричетний до цього злочину.

Суд виправдав Вередюка в травні 2002 року, вважаючи, що його провина не була доведена.

19 липня 2002 року Вередюк помер і судмедексперти встановили, що його смерть не була насильницькою, але потім була розпочата повторна експертиза.

Александров помер від сильних побоїв у липні 2001 року.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus