УКРАЇНА

20:55

22.05

Влада

Польща не вважає фантазією вступ України в ЄС

0

Польща обіцяє сприяти прагненням України наблизитися до ЄС. “У політиці не треба вживати слово ніколи”, – так заступник посла Польщі в Україні, перший радник посольства Польщі Войцех Зайончковський прокоментував на прес-конференції заяву президента Єврокомісії Романо Проді про те, що Україна немає перспектив на вступ до Європейського Союзу. Зайончковський також додав, що “п’ятнадцять років тому членство Польщі в ЄС теж було фантазією, і ніхто про це навіть не думав”, повідомляє кореспондент «proUA».

За словами першого радника посольства Польщі в Україні, позиція його країни в ЄС має значення. Оскільки Польща межує з Україною. “Однак ми розуміємо, що не лише Польща вирішує майбутнє відносин ЄС і України, головне залежить від самої України, від того, наскільки вона сама хоче в ЄС”, – сказав Зайончковський.

Коментуючи перспективи участі Польщі в проекті транспортування нафти маршрутом Одеса – Броди до Єропи, Зайончковський сказав, що Варшава чекає остаточного рішення щодо напрямку транспортування нафти через нафтопровід Одеса – Броди. “В силі залишається рішення українського уряду щодо транспортування нафти з Одеси в Броди. Але ми нічого не знаємо про заповнення нафтопроводу технічною нафтою, лише тоді можна буде запустити проект”, – сказав Зайончковський. За його словами, уряди обох країн вже зробили достатньо для реалізації проекту Одеса – Броди, а питання, що залишилися, мають вирішити нафтові кампанії. Зайончковскі також додав, що у Польщі – сприятливе ставлення до проекту Одеса – Броди, оскільки він розглядається як можливість диверсифікувати поставки нафти до країни.

За словами торгового радника-посланця Республіки Польща Анни Сковроньської, Польща не очікує суттєвого зниження товарообігу з Україною. За її словами, після вступу до ЄС митні тарифи на 43% товарних позицій були знижені, тарифи на майже половину всіх товарних позицій або не змінилися, або зазнали незначного подорожчання, і лише тарифи на 8% товарних позицій зазнали помітного подорожчання. Сковроньська додала, що за українську металургійну продукцію, електроенергію та алкоголь тепер доведеться платити менше мито. Торговий радник також додала, що в Польщі не оцінювали економічні ризики після вступу до ЄС.

Нагадаємо, що за оцінками українських експертів втрати України від розширення ЄС становитимуть 250-350 мільйонів доларів США щороку.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus