УКРАЇНА

10:48

24.04

Влада

Релігійні організації в Україні мають взяти на себе роль миротворців, — експерти

0

Релігійні організації мають взяти на себе ініціативу здійснювати миротворчу діяльність на Сході України

З такою пропозицією, як повідомляють «Коментарі», виступили представники релігійних організацій православної, протестантської, мусульманської та буддистської конфесій на круглому столі у Києві, який був організований Українським інститутом стратегій глобального розвитку і адаптації та Центром дослідження релігії НПУ ім. М.П. Драгоманова.

Учасники обговорили нагальні проблеми релігійних організацій, які продовжують діяти на непідконтрольній території Донбасу та які вимушено залишили регіон. Зокрема, вони констатували, що наразі конфесії перебувають у дещо розгубленому стані. Мало хто з них може зараз запропонувати чітке бачення подолання конфлікту. Експерти зазначили, що, це наслідки відсутності єдиного погляду на причини та не завжди послідовна політика різних церков щодо перебігу збройного протистояння.

«Миротворчий потенціал релігійних організацій досить великий, держава має більш активно залучати їх до пошуку шляхів виходу зі збройного конфлікту. З іншого боку, важливо, щоб і конфесії активніше ініціювали діалог з органами державної влади. Наразі першочергове завдання — відновити діалог між різними релігійними організаціями в Україні, створити своєрідний дискусійний майданчик, до якого в перспективі необхідно залучити й церковні осередки, які продовжують діяти за лінією розмежування на Донбасі», — говорить Руслан Халіков, експерт Українського інституту стратегій глобального розвитку і адаптації.

Також під час заходу учасниками було запропоновано провести міжрелігійну міжнародну конференцію, на якій релігійні лідери могли б закликати сторони конфлікту до його якнайшвидшого припинення. Представники церков нагадали, що обов’язок будь-якої релігії — захищати та відстоювати мир. Окрім того, вони наголосили на вагомості саме мирного способу вирішення конфлікту, як єдиного можливого.

Український інститут стратегій глобального розвитку і адаптації — міжнародна ініціатива вчених, які об´єдналися для вивчення кризи і збройного конфлікту в Україні.

Мета Інституту — всебічно дослідити глобальні та локальні проблеми, які призвели до кризи, і як результат — запропонувати суспільству свої варіанти його рішення.

 

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus