УКРАЇНА

10:51

24.04

Влада

Штрафні санкції вбивають бізнес в Донбасі, - Клименко

0

 Штрафні санкції за несплату податків та ЄСВ підприємцями в зоні проведення антитерористичної операції ставлять під питання існування малого і середнього бізнесу в Донецькій і Луганській областях, а держава не робить нічого дієвого, для вирішення цієї проблеми

 Про це пише на своїй сторінці в Facebook політик і засновник громадської ініціативи «Відновлення Донбасу» Олександр Клименко.

«У період активних бойових дій багато підприємців змушені були закрити свій бізнес і виїхати зі своїх рідних місць. Тому багато хто не міг сплачувати жодних податків. Що стосується державних і бюджетних організацій, то вони були повністю позбавлені фінансування. Навіть якби вони й захотіли заплатити податки, то не змогли б цього зробити через банальну відсутність грошей», - зазначає політик.

У підсумку, коли люди поверталися додому, їх чекали не тільки зруйновані будинки, але і борги по податках, і як наслідок - штрафні санкції.

«Наприклад, у Краматорську за період проведення бойових дій, штрафні санкції були нараховані понад півтори тисячам суб´єктам підприємницької діяльності на суму понад 3 мільйони гривень. Оштрафований кожен п´ятий підприємець», - наводить статистику Клименко.

Він підкреслює, що мораторій на нарахування штрафів за несплату податків та єдиного соціального внеску для підприємств в зоні АТО не діє. А Закон «Про тимчасові заходи на період проведення АТО», який надав ряд преференцій суб´єктам господарювання, які знаходяться на території АТО, виявився не функціональним в податковій сфері.

«Наприклад, якщо підприємець зареєстрований на території, де проходить АТО, то йому призупиняють нарахування ЄСВ. Але якщо бізнесмен переїжджає в інший регіон України, то йому автоматом нараховується вся сума, яка мала бути сплачена за цей період. Крім того, перелік населених пунктів на території яких здійснювалася АТО зараз не діє, а отже, і підстав для «заморожування» платежів немає», - зазначає політик.

На думку політика, додатковий пресинг з боку держави, жодним чином не робить життя підприємців простіше. Навпаки, якщо в самий найближчий час проблему з податковими штрафами не вирішити - під загрозою припинення роботи виявиться значна частина малих і середніх підприємств Донецької та Луганської областей. А для багатьох людей, саме вони є роботодавцем і дають засоби до існування.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus