УКРАЇНА

11:13

24.04

Влада

99% українських пенсіонерів живуть за межею бідності, - Клименко (ІНФОГРАФІКА)

0

В Україні зараз проживає близько 13,5 мільйонів пенсіонерів, причому як мінімум 11,5 мільйонів з них не живуть, а виживають

Наприклад, майже половина українських пенсіонерів, а це близько 7 мільйонів осіб, отримують мінімальну пенсію на рівні 949 гривень, - про це пише на своїй сторінці в Facebook політик і засновник ініціативи«Відновлення Донбасу» Олександр Клименко.

За даними політика, близько 4,5 млн. отримують 2 тисяч гривень. І тільки 15% українців пенсійного віку (близько 2 мільйонів) отримують понад 2 тисячі на місяць.

«Міжнародний банк і ООН визначають межу бідності на рівні 3150 гривень на місяць (5 доларів на день). Якщо керуватися їх методологією, то 99% українських пенсіонерів живуть за межею бідності», – зазначає Клименко.

Він підкреслює, що з кожним роком через старіння населення ситуація буде погіршуватися. Пенсіонерів стає все більше, а кількість тих, хто їх утримує меншає.

«Держава намагається вирішити проблему то за рахунок підвищення пенсійного віку, то за рахунок збільшення пенсійних відрахувань. І перше, і друге - тимчасові заходи з досить сумнівним економічним ефектом. Вони тільки відтягують неминучу глобальну реформу», – стверджує Клименко.

На думку політика, провести пенсійну реформу рано чи пізно доведеться. І першочерговим завданням є перехід на реальну накопичувальну пенсійну систему і розвиток приватних пенсійних фондів. Такі фонди - гарантоване джерело доходу для інвесторів - майбутніх пенсіонерів з одного боку. З іншого - це довгі дешеві гроші в економіку України.

Однак обов’язковими передумовами для ефективної реформи, є підвищення ефективності економіки, зростання зарплат, зниження тіньового сектора.

 «Необхідна системна робота, яка проводитиметься без оглядання на вимоги МВФ, власні амбіції, рейтинги і перспективи своїх політичних проектів. Наріжним каменем реформи повинен бути національний інтерес: забезпечена старість для кожного українця», - підкреслив Клименко.

ФОТО: Facegook/Олександр Клименко

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus