УКРАЇНА

11:19

24.04

Влада

16 тисяч в´язнів Донбасу можуть перейти на бік «ДНР /ЛНР», - експерт

0

Україна фактично кинула напризволяще 16 тисяч в’язнів на неконтрольованої території: Вони не фінансуються, не евакуюються і вже виникають питання з правовим статусом ув’язнених

Про це свідчать дані моніторингу стану закладів пенітенціарної системи Донецької та Луганської областей, проведених Українським інститутом стратегій глобального розвитку і адаптації, передають «Коментарі».

Експерт Інституту Володимир Гуржи відзначає, що з вересня 2014 українська влада повністю припинила фінансувати утримання в’язниць і СІЗО на непідконтрольних територіях.

 «Щомісяця на ці цілі тільки в Донецькій області виділялося близько 10 мільйонів гривень. Таким чином, за 8 місяців економія склала не менше 80 мільйонів гривень. Також сюди ще слід додати зарплату співробітників, оплату комунальних послуг та інші не менш важливі статті витрат», - підраховує експерт.

Також Володимир Гуржи зазначає, що ідея евакуації ув’язнених на контрольовану України територію теж не увінчалася успіхом. У свою чергу, влада самопроголошених «ДНР/ЛНР» також не займаються цією проблемою.

«В підсумку, 16 тисяч озлоблених ув’язнених, до яких нікому немає ніякого діла, які фактично надані самі собі і повинні самі визначати свою долю. І ось тут виникає питання їх статусу і майбутнього», - розповідає Гуржи.

По-перше, зараз нерідкі випадки втечі. За різними даними зараз від 2 до 5 тисяч ув’язнених перебуває «в бігах», причому частина з них вже влилася до збройних формувань «ДНР/ЛНР» або неконтрольованих збройних формувань.

По-друге, навіть якщо ув’язнений «досидів» і бажає повернутися на контрольовану Україною територію - у нього немає можливості це зробити через банальну відсутність документів про звільнення. Його затримають на першому блок-посту і в кращому випадку відправлять «досиджувати» термін, в гіршому - інкримінують додаткові статті за «втечу», або навіть «сепаратизм».

На думку аналітиків Українського інституту стратегій глобального розвитку та адаптації, для ув’язнених найбільш прийнятною альтернативою може виявитися входження до складу збройних сил «ДНР/ЛНР» або інших незаконних збройних формувань.

«З високим ступенем ймовірності можна припустити, що саме оберуть 16 тисяч дорослих чоловіків, у яких вже були проблеми із законом. Щоб не посилювати і без того складну ситуацію на Донбасі Україна вже зараз повинна чітко заявити про свою позицію з питання статусу ув’язнених, піти їм на зустріч», - стверджує Гуржи.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus