УКРАЇНА

13:03

21.06

Влада

Збори акціонерів Алчевського меткомбінату визнано нелегітимними

0

Алчевський міський суд Луганської області визнав недійсними загальні збори акціонерів ВАТ «Алчевський металургійний комбінат», які відбулися 7 квітня 2004 року, і всі ухвалені ними рішення.

Позов у суд подав Осипченко Анатолій Петрович – один з міноритарних акціонерів підприємства. Як зазначається в рішенні суду, копію якого має агентство «Інтерфакс-Україна», представник відповідача на судовому засіданні визнав, що позивача не сповістили про час і місце проведення зборів. У судовому рішенні зазначається, що на рішення може бути подана апеляція в Апеляційний суд Луганської області в місячний термін.

Коментуючи рішення суду, директор з корпоративних прав і інвестицій стратегічного інвестора АМК корпорації «Індустріальний Союз Донбасу» Олександр Пилипенко сказав: «При проведенні зборів акціонерів АМК дійсно був допущений ряд технічних помилок, які, за певних обставин, могли бути визнані такими, що обмежують права міноритарних акціонерів. Він наголосив, що корпорація не має наміру подавати від свого імені апеляцію на це рішення суду. «Ми найближчим часом запропонуємо правлінню повторно оголосити про проведення зборів з уточненим порядком денним і проведемо їх в плановому порядку з урахуванням узгодження інтересів міноритарних акціонерів», - сказав О.Пилипенко.

Збори акціонерів АМК 7 квітня вирішили збільшити статутний фонд мінімум у п’ять разів, або на 310,1 млн. грн., до 387,6 млн. грн. у зв’язку з індексацією основних фондів підприємства, а також передати в 45-денний термін ведення реєстру акціонерів від «Альфа-Інвест» (Дніпропетровськ) «Реєстраційному центру «Сток-сервіс» (Донецьк).

Крім того, акціонери обрали до складу наглядової ради помічника гендиректора АМК Петра Лактіонова, начальника юрвідділу підприємства Аллу Абрамцеву, а також першого заступника голови Луганської облдержадміністрації Олександра Кобітева.

Корпорація «ІСД» має намір побудувати на АМК машину безперервного лиття заготівлі (МБЛЗ) з вакууматором, витративши на ці цілі близько $80 млн. При цьому акціонери направлять на будівництво МБЛЗ 25-30% необхідної суми, решту коштів нададуть західні банки. Усього на меткомбінаті планується встановити дві МБЛЗ потужністю 2,5 млн. тонн сталі на рік кожна.

ВАТ «Алчевський металургійний комбінат» (АМК) - підприємство з повним металургійним циклом - є монополістом в Україні з виробництва товстого нержавіючого листа, сталей спеціального призначення, а також сталевого дробу. Його виробничі потужності дозволяють щорічно виплавляти близько 50 тис. тонн товстого нержавіючого листа завтовшки 5-20 мм, 20 тис. тонн сталевого двошарового листа (єдине виробництво в Україні), 30-35 тис. тон сталевого дробу (єдине виробництво в СНД). У державній власності перебуває 23,86%-ий пакет акцій ВАТ, ІСД володіє 32,12% акцій ВАТ, нерезидентам належить 42%.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus