УКРАЇНА

12:58

21.06

Влада

АУБ проти оподаткування доходів громадян від вкладів у банках

0

Асоціація українських банків (АУБ) виступає за ініціювання змін до діючого законодавства щодо продовження мораторію на оподаткування доходів громадян від вкладів у банках. Про це «proUA» повідомили в прес-службі АУБ.

З цією метою АУБ подала до профільного Комітету ВР законопрооект “Про внесення змін до Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб», яким пропонується продовжити до 1 січня 2008 року термін дії мораторію на оподаткування вищезгаданих процентних доходів.

Нагадаємо, що з 1 січня 2005 р., відповідно до Закону “Про оподаткування фізичних осіб”, в країні запроваджується оподаткування доходів, що виплачуються фізичним особам за залученими у них вкладами на депозитних рахунках, у розмірі 5% від суми нарахованих відсотків.

Ця норма Закону викликає суттєве занепокоєння в АУБ. За словами Президента АУБ Олександра Сугоняка: “Доходи громадян від зберігання коштів у банках на сучасному етапі розвитку економіки потребують звільнення від оподаткування, оскільки його введення призведе до уповільнення темпів зростання вкладів населення та відтоку залучених коштів фізичних осіб з банківської системи”.

В Асоціації вважають, що мораторій має бути запроваджено не тільки на довгострокові вклади, як пропонують в НБУ, але й на короткострокові.

“Ініціатори оподаткування доходів від вкладів мають знати, що саме зростання строкових депозитів населення є практично єдиним джерелом довгострокового кредитування в державі і ризикувати з цим є недалекоглядною помилкою”, - стверджує Президент АУБ.

За даними НБУ, загальна сума вкладів фізичних осіб в Україні станом на 01.01 2004 року становить лише 32.3 млрд. грн., що у 10 разів менше порівняно з 1991 роком. Понад 33,1 млрд. грн. готівки знаходиться поза банками та, за різними даними, від 15 до 17 млрд. дол. США - на руках у населення.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus