УКРАЇНА

14:24

27.05

Влада

ЄБРР може надати кредит «Енергоатому»

0

Рада директорів Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) 6 червня розгляне можливість надання національної атомної енергогенеруючої компанії (НАЕК) «Енергоатом» кредиту в розмірі 50 млн. доларів США для підвищення безпеки другого енергоблоку на Хмельницькій АЕС і четвертого – на Рівненській АЕС. Про це повідомляє журнал «Паливно-енергетичний комплекс».

Як повідомляється в прес-релізі ЄБРР, основними умовами надання кредиту є: урядові гарантії його погашення, визначений рівень безпеки другого блоку ХАЕС і четвертого – РАЕС; завершення розробки програми післяпускової модернізації і підвищення безпеки цих енергоблоків. Крім того, в Україні мають бути створені цільові фонди для підвищення безпеки всіх енергоблоків українських АЕС, а також для висновку діючих енергоблоків з експлуатації.

ЄБРР вважає, що необхідно зробити більш незалежним Держкомітет ядерного регулювання і Національну комісію регулювання електроенергетики, що встановлює тарифи для «Енергоатому».

Планується, що ЄБРР буде фінансувати програму підвищення безпеки разом з агентством Європейської Комісії Euratom. Загальна вартість проекту модернізації і підвищення безпеки ХАЕС і РАЕС, за оцінкою ЄБРР, становить 150 млн. доларів США.

Нагадаємо, що «Енергоатом» здійснює комплексну програму модернізації і підвищення безпеки енергоблоків АЕС, яка являє собою систему спеціальних заходів для дотримання Україною зобов’язань по Конвенції про ядерну безпеку. У рамках програми передбачено здійснити 392 заходи, з них 60 минулого реалізовані в 2003 році. У поточному році планується реалізувати 29 заходів, на фінансування яких необхідно більш ніж 600 млн. грн.

«Енергоатом» у 2003 році профінансував Комплексну програму модернізації і підвищення безпеки енергоблоків (АЕС) на 93%. Неповне фінансування програми, вважають у «Енергоатоме», зв’язано з «складностями, що випливають із заборгованості енергоринку перед НАЕК».

НАЕК «Енергоатом» здійснює експлуатацію чотирьох діючих АЕС України, до складу яких входять 13 ядерних енергоблоків із загальною встановленою потужністю 11835 Мвт.

Підключення до енергосистеми другого енергоблоку ХАЕС призначено на 14 серпня, а четвертого енергоблоку РАЕС – на 16 вересня поточного року.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus