УКРАЇНА

02:27

27.05

Влада

Комітет з ПЕК наполягає на мораторії на банкрутство в ПЕК

0

Комітет Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики і ядерної безпеки ініціює повторний розгляд парламентом законопроектів про реструктуризацію боргів енергокомпаній і заборону на арешт їхніх банківських рахунків. Про це «Українським Новинам» повідомив член Комітету, голова підкомітету з електроенергетики Володимир Бронников.

За його словами, на засіданні в середу Комітет вирішив запропонувати парламентові повторно розглянути законопроекти, що передбачають реструктуризацію боргів енергокомпаній і заборону на арешт їхніх банківських рахунків, а також мораторій на банкрутство підприємств ПЕК.

Бронников повідомив, що в законопроекти внесені виправлення, що враховують зауваження фракції Комуністичної партії, а також змінені терміни дії заборони на арешт рахунків енергкомпаній. І додав, що із законопроекту за вимогою фракції КПУ виключені положення про підвищення оптової ціни електроенергії на оплату частини боргів енергокомпаній.

За словами Бронникова, законопроекти про реструктуризацію боргів енергокомпаній і заборона на арешт їхніх банківських рахунків можуть бути розглянуті Радою до кінця травня.

Одночасно віце-прем’єр Андрій Клюєв припускає, що цей законопроект може бути поставлений на голосування вже 14 травня. За його словами, уряд проведе переговори в парламенті для того, щоб прискорити прийняття закону про введення мораторію на банкрутство підприємств паливно-енергетичного комплексу.

Віце-прем’єр сказав, що прийняття цього законопроекту хоча б у першому читанні дозволить на черговому засіданні уряду наступного тижня ухвалити рішення про створення національної акціонерної компанії (НАК) «Енергетична компанія України».

Як відзначив А.Клюєв, мораторій на банкрутство підприємств ПЕК дозволить уникнути ситуацій, подібних до тієї, що виникла на держпідприємстві «Цирконій», коли найбільший його кредитор - Мінтопенерго - призупинив фінансування, тому що був виключений з реєстру кредиторів.

Нагадаємо, у квітні Рада відмовилася дозволити списання боргів енергокомпаній і ввести мораторій на примусове стягнення їхніх боргів.

Кабінет Міністрів заявив про намір підписати постанову про створення Енергетичної компанії України після введення мораторію на банкрутство підприємств ПЕК.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus