УКРАЇНА

20:21

21.04

Влада

Стандарти ЄС в двісті разів дорожчі, ніж стандарти ЄЕП

0

У цьогорічному державному бюджеті на фінансування євроінтеграційних заходів України заплановано 638,4 млн грн, водночас на заходи щодо участі України у формуванні Єдиного економічного простору – 2,7 млн грн. Про це повідомив заступник міністра фінансів України Василь Костицький під час сьогоднішньої прес-конференції. За словами Костицького, порівняно з минулим роком фінансування євроінтеграційних потреб України зросло майже вдвічі – в 2003 році були виділені 323,7 млн грн, повідомляє кореспондент «proUA».

Заступник міністра фінансів повідомив, що зараз одним з головних аспектів співпраці України з Європейським Союзом є адаптація вітчизняного законодавства до стандартів ЄС, витрати на яку здійснюються на 50% за рахунок Євросоюзу. Зокрема, Костицький відзначив створення за допомогою ЄС Центру адаптації українського законодавства та опрацювання болгарського досвіду впровадження ПДВ-рахунків. Саме ЄС, до речі, вимагав, щоб Україна вирішила питання з відшкодуванням ПДВ.

Костицький повідомив, що зараз Мінфін опрацьовує новий проект закону щодо сплати ПДВ через спецрахунки, який має врегулювати проблему із існуючим дисбалансом між сплаченими сумами ПДВ і поверненими (перші зазвичай були більші – Авт.). За словами Костицького, впровадження ПДВ-рахунків у Болгарії дозволило збільшити надходження від сплат ПДВ до бюджету цієї країни на 30%.

Костицький нагадав, що можливі збитки України від розширення ЄС становитимуть згідно з оцінками Мінекономіки 250 млн дол, тому, за його словами, Україна шукатиме нові ринки в євразійському просторі. Вигідною для України Костицький вважає і співпрацю з країнами, які вирішили формувати ЄЕП, зокрема – з Казахстаном, який останнім часом має значний приріст ВВП. На запитання, наскільки були би мінімізовані наслідки розширення ЄС в разі, якщо би Україна отримала статус особливого партнера чи асоційоване членство в Євросоюзі, Костицький відповів, що Мінфін таких оцінок не робив. Водночас він додав, що веде переговори з Міністерством економіки, яке працює над цією темою і обіцяє поділитися своїми матеріалами.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus