УКРАЇНА

01:10

26.05

Влада

Держдума згодна із сумою виплат родинам загиблих у катастрофі Ту-154

0

Комітет Держдуми РФ з безпеки рекомендував нижній палаті парламенту ратифікувати Угоду між урядом РФ і урядом України про врегулювання претензій, що виникли внаслідок повітряної катастрофи, що сталася 4 жовтня 2001 року, передають РІА «Новости».

Нагадаємо, під час навчальних стрільбищ, проведених ПВО України на Кримському півострові 4 жовтня 2001 року, українською ракетою над Чорним морем був збитий російський пасажирський літак Ту-154М, що летів сполученням Тель-Авів-Новосибірськ. Унаслідок катастрофи загинуло 78 осіб, з яких 51 - громадянин Росії.

У результаті переговорів з українською стороною в грудні минулого року в Москві міністрами закордонних справ Росії й України була підписана міжурядова Угода про врегулювання претензій.

Відповідно до документу, Україна виплатить Росії на користь родичів загиблих грошову компенсацію, виходячи з принципу «200 тисяч доларів за кожного потерпілого». Право на одержання грошової суми мають спадкоємці загиблих першої черги - чоловік і жінка, батьки і діти.

Угодою передбачено, що Україна виплачує суму врегулювання «добровільно, без визнання юридичної відповідальності» за катастрофу як у переважній більшості випадків і здійснюється врегулювання подібних ситуацій у міжнародній практиці.

Для одержання коштів родичі загиблих повинні підписати документ, відповідно до якого вони погоджуються з умовами врегулювання цивільно-правових вимог до України в зв’язку з авіакатастрофою. Якщо родич відмовляється від підписання документа протягом року після переказу Україною грошової суми, її частина, що належить даному родичеві, підлягає поверненню Україні.

Оскільки угода містить інші правила, ніж передбачено російським законодавством, і, зокрема, - грошові виплати, одержувані родичами загиблих, звільняються від оподатковування, документ буде ратифіковано як міжнародну угоду.

За словами заступника директори правового департаменту МЗСу Росії Олександра Матвєєва, Україна виплатить Росії відповідно до угоди 7 мільйонів 809 тисяч доларів. Після ратифікації документа, родичі загиблих можуть одержати грошову компенсацію протягом року.

Він також уточнив, що російські й ізраїльські громадяни, які втратили в цій авіакатастрофі своїх родичів, одержують рівні суми компенсації - 200 тисяч доларів за кожного загиблого.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus