УКРАЇНА

07:12

26.05

Влада

Чотири країни Євросоюзу – за приєднання України до ЄС

0

Прем’єр-міністри Польщі, Чехії, Словаччини й Угорщини, що утворюють так звану «Вишеградську четвірку», підтримують надання Україні перспектив членства в ЄС. Про це говориться в статті «Вишеградська група підтримує прийняття в Євросоюз України» польського видання «Газета Виборча» у четвер, передає «Українська служба BBC» .

У матеріалі зазначається, що на зустрічі прем’єрів чотирьох країн у чеському замку Кромежиш, поблизу міста Брно, було зазначено, що після того як члени четвірки вже одержали членство в НАТО і Євросоюзі, то метою чотирьох країн є подальше розширення ЄС.

У матеріалі наведено слова чеського прем’єра Володимира Шпідли: «Ми хочемо почати інтенсивне співробітництво з Україною, Білоруссю і західними Балканами».

Далі «Газета Виборча» повідомляє, що в оприлюдненому Європейською Комісією проекті подальшого розширення ЄС нічого не сказано про перспективу вступу до Європейського Союзу України.

Водночас прем’єри «Вишеградської четвірки» висловилися за надання саме Україні перспективи отримання членства в Євросоюзі.

У зв’язку з цим прем’єр-міністри «Вишеградської четвірки» ухвалили рішення послати сигнал Україні – «Усе у ваших руках».

На зустрічі прем’єр-міністри країн-членів «Вишеградської четвірки», що вже зараз репрезентують чотири країни-члени ЄС, ухвалили, що, усупереч новонабутому членству Польщі, Чехії, Словаччини й Угорщини в Євросоюзі, «Вишеградська четвірка» існуватиме й надалі.

Нагадуємо, 1 травня 2004 року до Євросоюзу приєдналися 10 країн Центральної, Східної і Південної Європи: Республіка Кіпр, Чехія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словаччина і Словенія.

4 травня 2004 року президент Європейської Комісії Романо Проді заявив у Дубліні, що в України немає жодної перспективи того, щоб коли-будь стати членом Європейської Спілки. Романо Проді сказав, що місця в ЄС практично не залишилося. Пізніше комісар Європейського Союзу з питань розширення Гюнтер Фергойген теж виключив можливість членства в ЄС України, Росії чи Молдови на тривалу перспективу.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus