УКРАЇНА

20:39

21.06

Влада

ЄС за «привілейовані відносини» з новими сусідами

0

Європейська Комісія виступила з пропозицією запровадити програму «привілейованих відносин» з новими східними і південними сусідами, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

На думку виконавчого органа Європейського Союзу, необхідно разом з цими «країнами-партнерами» розробити відповідний «план дій».

Першочергово, на сході пріоритет ЄС буде давати Росії, Україні і Білорусі, а також трьом кавказьким республікам - Грузії, Вірменії й Азербайджану.

Привілейовані відносини будуть також встановлені і з країнами середземноморського регіону (Алжиром, Єгиптом, Ізраїлем, Йорданією, Ліваном, Марокко, Сирією, Тунісом і Палестинською національною адміністрацією) за винятком Туреччини, що має статус кандидата на вступ до ЄС.

«Ми пропонуємо зміцнити наші зв’язки з цими країнами-партнерами, завдяки цілій серії нових форм співробітництва і допомоги. Кільце длобре керованих країн навколо ЄС, що представляють нові перспективи в справі демократії й економічного зростання, входить в інтереси всієї Європи», - сказано в заяві члена Європейської Комісії, відповідального за питання розширення Гюнтера Ферхойгена.

В сфері політики ці «плани дії» торкнуться запобігання і розв’язання регіональних конфліктів, а також боротьби з тероризмом і поширенням зброї масового знищення.

В економічній сфері такі країни-партнери, відповідно до пропозиції Єврокомісії, будуть користуватися «зміцненням торговельних відносин у режимі найбільшого сприяння».

Відзначається також можливість «розглянути для країн-сусідів можливу участь у внутрішньому ринку ЄС на підставі зближення законодавства і регламентацій».

У запропонованих Єврокомісією «планах дій», що ще мають обговорити всі члени ЄС, повинні бути визначені дії, які буде починати ЄС у цьому напрямку протягом найближчих п’яти років. Згодом ці плани можу стати основою для партнерства нового типу у формі «європейських сусідських угод».

Розгляд цієї пропозиції членами ЄС почнеться в червні.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus