УКРАЇНА

07:58

25.05

Влада

Затримано підозрюваних у справі про вибухи під Мелітополем

0

Військова прокуратура Південного регіону України затримала трьох військовослужбовців, котрі підозрюються в причетності до виникнення пожежі на військових складах у Мелітопольскому районі Запорізької області. Про це «proUA» повідомили в прес-службі Генпрокуратури України.

На сьогодні затримали командира військової частини і двох військовослужбовців, «які безпосередньо причетні до того, що сталося в Мелітопольскому районі».

6 травня 2004 року прокуратура порушила кримінальну справу за фактом необережного знищення військового майна, що послугувало причиною загибелі людей і інших тяжких наслідків, а також недбалого ставлення до військової служби і бездіяльності військової влади.

У перебігу розслідування встановлено, що в день виникнення пожежі на одній із площадок військової частини виконувалися роботи зі штабелювання боєприпасів. Під час робіт кілька військовослужбовців порушили правила пожежної безпеки. Вони палили, а один з них навіть підпалив порожній мішок з-під пороху. Побачивши, що наближається керівництво, військовослужбовець швидко загасив мішок і сховав його під стелажі зі снарядами. І все це відбувалося на майданчику, де розбирали снаряди, а відповідно, усе було покрито пороховим пилом.

Через десять хвилин після цього військовослужбовці залишили майданчик і пішли на обідню перерву. А ще за кілька хвилин на складі почалася пожежа, що й призвела до вибухів.

Як зазначають у Генпрокуратурі, сума збитків, заподіяних Міністерству оборони України, становить понад 2 252 000 000 гривень. Збитки цивільного населення - майже півтора мільйона гривень, але ця цифра попередня, вона уточнюється.

У перебігу розслідування з’ясувалося, що влітку 2003 року в цій військовій частині вже була пожежа. Тоді під час проведення робіт з розбирання боєприпасів на відкритій площадці частини запалився порох, що був вилучений із розібраних артилерійських снарядів, але вогонь удалося вчасно локалізувати.

Про цей факт був інформований командир частини, однак, він не вжив належних заходів для запобігання повторення вибухонебезпечної ситуації в майбутньому.

Формально він поставився і до представлень про усунення порушень щодо збереження зброї і боєприпасів, що надходили з органів прокуратури і пожежної безпеки МНС, зазначають у Генпрокуратурі.

З огляду на це, 8 травня 2004 року проти командира зазначеної військової частини порушено кримінальну справу за фактами халатного ставлення до військової служби і бездіяльності військової влади, що стало причиною тяжких наслідків.

Водночас командир частини був затриманий. 11 травня суд продовжив його термін утримання під вартою до 10 діб.

У перебігу досудового розслідування з’ясовано ще чимало інших фактів порушення законодавства в даній військовій частині. Розслідування триває.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus