УКРАЇНА

06:20

28.05

Влада

Нафтова галузь буде централізована

0

Уряд України створить вертикально інтегровану нафтову компанію, в яку будуть об’єднані державні активи нафтовидобутку і нафтопереробки. Про такий намір сказав сьогодні журналістам віце-прем’єр Андрій Клюєв, повідомляє «UA TODAY».

«Концепцію, в основному, ми вже написали. Вона готова», – сказав Клюєв, зазначивши, що необхідно ще якийсь час на її дороблення. «Давайте ми зараз енергетичну (компанію – Авт.) зробимо, закінчимо, до пуття доведемо», – додав Клюєв. Йшлося про завершення створення Національної акціонерної компанії «Енергетична компанія України».

Ідея створення національної нафтової компанії активно розглядається з 2002 року. Зокрема, був підготовлений проект постанови уряду про створення компанії «Нафта України», що мала стати дочірньою компанією національної акціонерної компанії «Нафтогаз України». В її управління передбачалося передати акції, що належать державі в статутних фондах чотирьох підприємств галузі: найбільшій українській нафтовидобувній компанії ВАТ «Укрнафта», а також трьох НПЗ – «Укртатнафта» (Кременчук Полтавської обл.), «Нафтохімік Прикарпаття» і «Галичина» (Дрогобич Львівської обл.).

Фонд держмайна в 2003 році своїми діями фактично підтвердив відмовлення від цих намірів – з’являлися конкурси щодо держпакетів двох західноукраїнських НПЗ (зрештою вони все ж таки не відбулися), були заяви про плани приватизації «Укрнафти». У січні 2004 року ФДМ заявив про те, що держчастка в «Укртатнафті» буде продана цього року. У перелік підприємств, оголошених для продажу в 2004 році, входить і НПК «Галичина».

Проте у лютому ФДМ тимчасово призупинив підготовку конкурсів із продажу приналежних державі пакетів акцій у нафтопереробних «Нафтохімік Прикарпаття», НПК «Галичина» і «Укртатнафта» для вивчення можливості створення на їхній базі за участю «Укрнафта» національної вертикально інтегрованої нафтової компанії.

Експерти зазначали, що плани концентрації державних активів в управлінні новоствореної держкомпанії свідчать про наміри України захистити свої енергетичні інтереси і підвищити ефективність управління нафтовою галуззю. Політика централізації енергетичної сфери економіки України стала особливо помітною нинішнього року: 22 січня президент України Леонід Кучма підписав указ про створення Національної акціонерної компанії «Енергетична компанія України», який фактично зупинив приватизацію енергетичних підприємств. Указ зобов’язує уряд передати в статутний фонд створюваної «Енергетичної компанії» пакети акцій, що знаходяться в держвласності, відкритих акціонерних товариств електроенергетичного комплексу, попередньо визначивши перелік таких ВАТ. Два підприємства – НЕК «Укренерго» і Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» мають бути включені в перелік об’єктів, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані (зміна форми власності цих компаній на державне акціонерне товариство).

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus