УКРАЇНА

08:07

20.04

Влада

Медицину фінансуватимуть по-новому

0

Міністр фінансів України Микола Азаров доручив створити робочу групу, яка протягом місяця має підготувати для уряду пропозиції щодо стратегії реформи фінансування медицини в Україні.

Таке доручення міністр фінансів дав за результатами міжвідомчої наради, на якій були розглянуті проблеми виробництва і закупівлі медикаментів і медичних виробів, ціноутворення на продукцію медичного призначення, матеріально-технічного забезпечення лікувальних установ і принципи організації лікування в сучасних умовах, повідомляє «Деловая Неделя».

Було вирішено, що робочу групу очолить президент Академії медичних наук України Олександр Возіанов, а до її складу увійдуть фахівці Мінздорову, Академії медичних наук, Мінекономіки, Мінфіну, Мінпраці, Мін’юсту.

Головна мета проекту реформування фінансів у медичній галузі полягає у виробленні механізму, що безумовно доводить фінансування до конкретної людини, яка проходить лікування , – і саме на досягнення результату, а не на утримання «ліжко-місць».

З 2003 року витрати держави на охорону здоров’я почали істотно зростати. Загальне фінансування охорони здоров’я зі Зведеного бюджету в 2003 році становило 8392 мільйона гривень, а на 2004 рік заплановано 10099 мільйонів гривень. У Держбюджеті на 2003 рік для ці потреби було надано 2215 мільйонів гривень, у бюджеті на 2004 рік – 2650 мільйонів гривень, тобто, на 20% більше. Проте, ефект від збільшення фінансування для людей, які реально одержують медичну допомогу в поліклініках і лікарнях, не можна назвати задовільним.

Недавно перевірки Головного контрольно-ревізійного управління знайшли численні недоліки і порушення фінансової дисципліни в галузі. Таким чином, проект реформування фінансів у медицині має передбачати підвищення ефективності використання державних ресурсів і посилення відповідальності за цільове використання коштів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus