УКРАЇНА

23:18

16.02

Влада

Україна і Естонія будуть вільно торгувати вже цього року?

0

Нова Угода про вільну торгівлю між Україною та Естонією може бути підписана в цьому році. Такі сподівання були висловлені Міністром закордонних справ Естонської Республіки Крістіною Оюланд під час зустрічі з Міністром економіки України Миколою Деркачем. Про це «proUA» повідомили в прес-службі Мінекономіки.

У ході зустрічі сторони обговорили перспективи розвитку торговельно-економічних відносин між двома країнами з урахуванням офіційного приєднання Естонії до ЄС.

Крістіна Оюланд підкреслила, що естонська сторона підтримує прагнення України набути статусу країни з ринковою економікою, а також її наміри вступити до СОТ. Пані Міністр також зауважила, що Україна - одна з перших країн, яку естонська делегація відвідала з офіційним візитом після вступу Естонії до Європейського Союзу 1 травня цього року.

За даними Держкомстату України, у загальному товарообігу України з країнами Європи у 2003 році товарообіг з Естонією склав 2,5%. У 2003 році товарообіг між Україною та Естонською Республікою збільшився у порівнянні з 2002 роком у 3 рази і склав 431,9 млн. дол. США. Експорт з України до Естонії зріс у 4 рази (364 млн. дол. США), імпорт з Естонії до України - на 31% (68 млн. дол. США). За цей період позитивне для України сальдо зовнішньої торгівлі склало 296 млн. дол. США.

На початок 2004 року в Україні зареєстровано 74 підприємства з участю естонського капіталу із загальним обсягом інвестицій 17,4 млн. дол. Протягом 2002-2003 років обсяги естонських інвестицій в українську економіку зросли у 3 рази. Їх галузева спрямованість у найближчі 2-3 роки залишиться без змін. На початок 2004 року інвестиції з України в Естонію склали 1,1 млн. дол., або 0,8% всіх українських інвестицій за кордон. В Естонії діє одне підприємство з українським капіталом (фінансова діяльність).

Між Урядом України та Урядом Естонської Республіки 15 лютого 1995 року укладено Угоду про сприяння та взаємний захист інвестицій.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus