УКРАЇНА

08:53

24.05

Влада

Томенка турбують доходи Кучми

0

Голова парламентського комітету з питань свободи слова Микола Томенко направив відкритого листа президенту України Леоніду Кучмі, у якому запропонував йому як публічному політику європейської держави самому припинити поширення слухів з приводу перебування на лікуванні в Німеччині і причин фінансування цього лікування клінікою “Макс Грундіг”, а також обнародувати інформацію про свої доходи, як це робиться в багатьох країнах світу. Про це «proUA» повідомили у прес-службі «Нашої України».

“Інформація про перебування Президента України на лікуванні в німецькій клініці “Макс Грундіг” зимою цього року набула широкого суспільного резонансу, насамперед у зв’язку з тим, що всі витрати, пов’язані з цим, як свідчать керівник Держуправління справами Ігор Бакай і власне представник самої клініки, були профінансовані не з держбюджету України, а за рахунок приватної клініки “Макс Грундіг”. Така гостинність німецької клініки видається досить дивною, зважаючи на те, що загальна вартість перебування президента України в Німеччині на лікуванні становить, відповідно до розцінок клініки, близько 60 тисяч євро”, - заявив Томенко.

“Зважаючи на те, що президент України не витратив на своє лікування ні власні, ні державні кошти, таке реабілітаційне лікування можна вважати або благодійною допомогою, або подарунком Л.Кучмі. Виходячи з того, що, згідно з українським законодавством Леонід Кучма зобов’язаний задекларувати отримання подібного подарунка у своїй декларації про доходи, 9 квітня 2004 року я звернувся з відповідним депутатським запитом у Державну податкову адміністрацію України. У відповідь ДПА проінформувала мене про те, що така інформація може бути надана тільки Президенту України або, за його дорученням, іншим особам. З таким твердженням не можу погодитися тому, що Президент України є публічною особою і є підзвітним перед народом України, який його обрав на вищу державну посаду. У зв’язку з цим народ має право знати про будь-які доходи Президента України, отримані ним у період виконання президентських повноважень”, - зазначив Томенко.

На додаток до листа Президенту народний депутат підготував повторний депутатський запит до Голови ДПАУ про надання інформації про декларування Президентом подарунка у вигляді безкоштовного (за рахунок клініки „Макс Грундіг”) реабілітаційного лікування.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus