УКРАЇНА

14:47

26.05

Влада

За доступ до конфіденційної інформації – штраф

0

Верховна Рада ввела штрафи за несанкціонований доступ до інформації, яка відноситься до конфіденційної і є власністю держави. За відповідні зміни в законодавстві проголосували 235 депутатів. Про це повідомляють «Українські Новини».

Зокрема, закон передбачає введення штрафів за порушення порядку збереження конфіденційної інформації, придбання і використання пристроїв для одержання конфіденційної інформації, а також за несанкціоноване проникнення в автоматизовані системи для одержання конфіденційної інформації. Закон передбачає також конфіскацію пристроїв для незаконного одержання конфіденційної інформації. При цьому закон не дає визначення – що є конфіденційною інформацією.

Нагадаємо, в липні 2003 року Верховна Рада заборонила засобам масової інформації користуватися інформацією, яка відноситься до конфіденційної і є власністю держави. Закон надавав Службі безпеки України право затримувати журналістів для складання протоколів у випадку використання ними конфіденційної інформації. Однак президент Леонід Кучма ветував закон, а потім дав свої доповнення до нього.

Раніше Верховна Рада розширила повноваження СБУ щодо охорони державної таємниці, згідно з якими їй надається право складати адміністративні протоколи про осіб, які порушують режим збереження і використання конфіденційної інформації.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus