УКРАЇНА

10:49

24.04

Влада

Кримськотатарська діаспора Туреччини заявляє, що ніколи не визнає анексію Криму Росією

0

 Крим потрібно очистити від російських окупаційних сил, відновити історичні права кримськотатарського народу на своїй Батьківщині і зберегти територіальну цілісність України

Про це йдеться в спільній заяві громадських організацій кримськотатарської діаспори в Туреччині, повідомляють «Крым.Реалии».
«Кримські татари, як корінний народ Криму, і як історичні господарі своєї Батьківщини, жодним чином не визнають окупації Криму і його анексії Росією. З самих перших вісників нещасливого лютого і донині представники діаспори кримських татар у Туреччині проводять мітинги, збори, конференції, де не тільки виступають проти останніх подій, але й жорстко критикують доконаний факт неосвіченого втоптування в бруд міжнародного права, що ставить під загрозу багатовікове надбання народів в області дипломатії», - сказано в заяві.
Як зазначається у зверненні діаспори, «влади країни-окупанта Росії для того, щоб створити видимість правомірності своїх дій, а також для ліквідації опору з боку самих головних противників агресії - кримських татар, продовжують будувати підступи і використовувати всілякі аморальні методи, серед яких - спроби знищити або нейтралізувати представницький орган кримських татар».
«Розділити організацію зсередини; погасити авторитет лідерів кримських татар, тим самим зробивши їхню позицію невагомою для всіх; тероризувати кримських татар і змусити до співпраці; виявити «представників - зрадників» серед народу для подальшого маніпулювання ними в своїх цілях», - йдеться в заяві.
У громадських організаціях кримськотатарської діаспори заявили, що «у центрі уваги також з´являються самозванці, що видають себе за законних представників кримськотатарської діаспори в Туреччині, називають себе керівниками неіснуючих організацій.
«Люди, які насправді вже давно є ізгоями в своєму середовищі, а для Росії служать знаряддям виконання відомих цілей. Саме з вуст подібних звучать промови, які надалі моментально і масово знаходять місце в російських медіа, про нібито підтримку кримськими татарами анексії Криму Росією і їх відмови від співпраці зі своїми національними лідерами», - йдеться в повідомленні.
«Багатомільйонна діаспора кримських татар у Туреччині доводить до відома світової громадськості, що ми з презирством дивимося на подібних відщепенців і категорично засуджуємо їхні підлі низькі ігри і нахабну брехню. Активно популяризовані сьогодні російськими ЗМІ продажні одиниці» - це покидище нашої нації, що стали інструментом у руках Москви. Тому їхні виступи від імені народу є нічим іншим як абсурдом», - зазначили представники діаспори.
«Ми відчуваємо гордість за свій народ, який не змогли поставити на коліна ні суворі історичні утиски, ні тиранічний радянський режим. Ми пишаємося героїчної політикою обраних народом представницьких органів кримських татар. Ми звеличуємо нашого лідера, Мустафу Абдулджеміль Киримоглу (Джемілєва), що завоював повагу всього світу своєю демократичною спрямованістю в кримськотатарському національному русі, прикладу якого ми завжди будемо дотримуватися», - йдеться в документі.
У ньому також наголошується, що представники громадських організацій кримськотатарської діаспори в Туреччині ніколи не визнавали, не визнають і не будуть визнавати незаконну анексію Криму Росією.
Як повідомляли «Коментарі», нещодавно голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що Меджліс планує проводити масові акції протесту, щоб привернути увагу до проблем корінного народу. За словами Чубарова, що у Меджлісі також обговорюють питання про проведення таких акцій не тільки в Криму, але й в Москві, як це робили активісти національного руху в радянський час.
Нагадаємо, раніше Меджліс прийняв рішення «Про заходи, спрямовані на забезпечення прав кримських татар на користування, спілкування, виховання і навчання кримськотатарською мовою».

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus