УКРАЇНА

16:37

20.05

Влада

США не поспішають допомагати українським морякам

0

США поки не відповіли на ноту Міністерства закордонних справ України з приводу утримання під вартою в Іраці капітана і старшого помічника судна «Навстар-1», яке було затримане в серпні 2003 року за спробу незаконного вивозу дизельного палива. Як повідомляє «ІНФА», про це заявив керівник прес-служби МЗС Маркіян Лубківський.

«Ми думаємо, що відповідь буде надана нам найближчим часом. Нас не влаштовують ані умови їхнього утримання в іракській в’язниці, ані затягування з вирішенням цього питання», – сказав Лубківський. Він також наголосив, що захист прав і свобод українських громадян залишається одним з основних пріоритетів діяльності МЗС, зазначивши при цьому, що в першому кварталі 2004 року за участі МЗС і дипломатичних організацій України з-під варти за кордоном звільнено 470 українських громадян (з них 37 моряків), було зроблене сприяння поверненню 20 громадян в Україну, звільнені з-під арешту 6 українських суден.

За словами Лубківського, МЗС проводить постійний моніторинг ситуації щодо забезпечення прав і свобод громадян України, використовуючи при цьому інструментарій міжнародного права, а також різні важелі впливу, зокрема звернення Президента, прем’єр-міністра, міністра закордонних справ. Ще одною істотною проблемою Лубківський назвав становище українських громадян, котрі виїжджають на заробітки за кордон. Він наголосив, що МЗС буде негайно реагувати на випадки порушення прав українців, а також на випадки неналежної уваги до їхніх звернень в українські дипломатичні організації.

Нагадаємо, що 7 травня міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко вручив послові США в Україні Джону Гербсту ноту МЗС України з приводу утримання в іракській в’язниці українських моряків Миколи Мазуренка й Івана Сощенка. Україна також просила США сприяти переведенню Мазуренка і Сощенка до української в’язниці.

Наприкінці квітня 2004 року Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова повторно звернулися до посла США в Україні Джону Гербста з листом, у якому просить надати дипломатичну допомогу в рішенні долі засуджених в Іраці капітана і старпома судна «Навстар-1», громадян України Миколи Мазуренка й Івана Сощенка. За словами українського омбудсмена, вона звернула увагу керівника дипломатичної місії США в Україні на той факт, що в ув‘язнених українців була гостра проблема з водою, їжею, медикаментами і наданням медичної допомоги, а адвокат підозрюваних українських моряків знав лише арабську .

Мазуренко і Сощенко були засуджені 13 жовтня 2003 року до 7 років позбавлення волі і штрафу 1,2 млн. доларів кожен. Решта 19 громадян України, моряків «Навстар 1», були звільнені.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus