УКРАЇНА

15:19

18.03

Влада

Уряд пропонує прожитковий мінімум в 362 гривні

0

Сьогодні в рамках дня уряду Верховна Рада планує розглянути закон про затвердження прожиткового мінімуму на 2004 рік у розмірі 362 гривні. Як повідомляє кореспондент «proUA», законопроект №5253 передбачає, що прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років становитиме 324 грн., дітей віком від 6 до 18 років – 404 грн., для працездатних осіб – 386 грн., а для непрацездатних – 284 грн. Цей законопроект розробив Кабінет Міністрів

Згідно з висновками експертів Лабораторії законодавчих ініціатив, позитивом законопроекту є те, що порівняно із попереднім урядовим проектом, який був відхилений у листопаді 2003 року, розмір прожиткового мінімуму збільшено на 4 гривні. Водночас недоліком документу є недосконалість підходів до визначення прожиткового мінімуму. Зокрема експерти сумніваються в адекватності та об’єктивності даних Держкомстату щодо середніх показників вартості товарів та послуг, оскільки нестатистичні спостереження показують значне зростання цін протягом 2003 року як на продовольчі, так і непродовольчі товари. Експерти також вважають, що відповідають реальним мінімальним потребам людини і нормативи мінімального споживання продуктів.

Водночас ці зауваження не мають принципового значення, оскільки розмір мінімальної заробітної плати складає трохи більше половини прожиткового мінімуму.

Крім того, парламент планує розглянути законопроети про Фонд державного майна України, про дотримання вимог законодавства щодо підтримки агропромислового виробництва та пріоритетності соціального розвитку села в Україні у 2004 році, про внесення змін до законів щодо виробництва, експорту та імпорту лазерних дисків, про загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки та інші.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus