УКРАЇНА

17:35

22.04

Влада

Естонія виставить Москві рахунок?

0

В Естонії мають наміри вивчити питання про пред’явлення Росії рахунку за збитки, завдані радянською владою. Про це повідомив голова парламентської конституційної комісії Урмас Рейнсалу в понеділок на церемонії вручення парламентові «Білої книги» про збитки, завдані Естонії радянською владою і німецькою окупацією в 1940- 1991 роках, передає «Інтерфакс-Україна».

«Парламент може доручити урядові до 1 січня 2005 року проаналізувати питання про відшкодування збитків і пред’явлення, якщо воно визнає за необхідне, рахунка Росії», - сказав У. Рейнсалу.

Рейнсалу сказав, що цей рахунок може бути узятий за основу при прийнятті рішень про юридичні наслідки завданих збитків, і нагадав, що Естонія втратила в результаті оккупації близько 200 тисяч людей.

«Крім того, національний дохід Естонії становить зараз всього одну шосту частину від того, що могло б бути, якби не окупація», - наголосив він.

Водночас Рейнсалу сказав: «Я сумніваюся, що Росія добровільно компенсує збитки (за оцінкою естонської сторони, збитки від перебування в Естонії радянської армії становлять $4 млрд.)».

На його думку, «у цьому питанні велику допомогу може зробити співробітництво нових членів ЄС, особливо їхня політична підтримка». При цьому У. Рейнсалу покритикував старих членів ЄС, що, на його погляд, займають обережну позицію в цьому питанні, і заявив, що «варто активніше лобіювати його (це питання - «ІР») і через конгрес США».

Голова комісії висловився за те, щоб громадяни Естонії пред’являли свої особисті позови до «окупаційних режимів» і вимагали компенсації через суди США.

«Біла книга» була підготовлена державною комісією з вивчення репресивної політики окупаційних режимів Естонії, створеної парламентом у 1992 році. Як повідомив «Інтерфаксу» голова комісії, доктор біології, професор університету Торонто (Канада) Велло Сало, за період 1940-1991 років Естонія втратила «17-18% своїх співвітчизників».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus