УКРАЇНА

09:46

21.05

Влада

Україна почне будувати канал Дунай – Чорне море

0

В вівторок, 11 травня, в Одеській області починається будівництво каналу Дунай – Чорне море. В офіційній церемонії початку будівництва за назвою «Перша лопата» братиме участь міністр транспорту України Георгій Кирпа. Про це повідомляє «ІНФА».

Створення глибоководного судноплавного каналу Дунай – Чорне море на рукаві ріки Бистра передбачено указом президента України від 10 червня 2003 року. Проект будівництва каналу восени 2003 року затверджений урядом України. Проектна довжина каналу – 162,6 км; довжина морського підхідного каналу – 3,1 км. Проектне осідання судів – 7,2 м; глибина каналу на русловій ділянці – 8,1 м; морського суднового ходу – 8,4 м. Канал планується побудувати до 2008 року. Загальна вартість проекту – 144,93 млн. гривень.

Очікується, що будівництво ГСК «Дунай-Чорне море» забезпечить переключення до 60% дунайського вантажопотоку в українську дельту Дунаю. Зараз монополістом у сфері надання транспортних шляхів для суден через дельту Дунаю виступає Румунія.

Національна академія наук і екологічні організації виступають проти будівництва каналу, вважаючи, що це зруйнує розташований там заповідник.

Дунайський біосферний заповідник входить до міжнародної мережі біосферних резерватів Програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і світової мережі водно-болотних угідь, цінних для охорони птахів. Тут, зокрема, живуть найрідкісніші тварини України: чорноморська білуга; атлантичний осетер, дунайський і чорноморський лососі, орлан-білохвіст, каравайка (родич давньоєгипетських священних ібісів), пелікани, лісовий кіт.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus