УКРАЇНА

06:36

23.10

Немиря повідомив про консультації між ЄС і Росією з українського питання

Немиря повідомив про консультації між ЄС і Росією з українського питання

Григорій Немиря: Угоду про асоціацію з ЄС може підписати Турчинов

0

«Коментарі» поспілкувалися з екс-віце-прем´єром, народним депутатом від «Батьківщини» Григорієм Немирею про те, коли чекати прогрес євроінтеграційних сподівань України

Як ви оцінюєте нинішній склад уряду? Скільки часу знадобиться йому, щоб здійснити євроінтеграційні кроки?

Очевидно, що цей уряд приречений приймати непопулярні рішення. Його склад був би ідеальним з міністрами-технократами, які не думають про наступні вибори. А очолити Кабмін повинен був прем´єр-політик. Але нічого ідеального у світі не буває. Добре, що з деяких напрямків вибір на користь «технократів» був реалізований.

Зокрема мова йде про Міністерство закордонних справ. Ми бачили, як ще зовсім недавно вся дипломатична служба використовувалася на користь однієї-єдиної політичної сили. По суті, вона перетворилася на департамент агітації та пропаганди Банкової. Цього не можна надалі допускати. Тому і сталося таке призначення  в.о. міністра став кадровий дипломат Андрій Дещиця. – Ред.).

Якщо ж говорити про кроки в напрямку Євросоюзу, то вже завтра депутатам буде винесений на голосування проект постанови про відродження євроінтеграційного курсу. Цей документ покликаний скасувати постанову Кабміну від 21 листопада минулого року про припинення підготовки до підписання Угоди про асоціацію. У ньому також буде звернення до в.о. Президента з тим, щоб він звернувся до Євросоюзу з пропозицією про підписання Угоди з подальшою негайною її ратифікацією Верховною Радою. У постанові також містяться пропозиції про якнайшвидше завершення першої фази плану дій з лібералізації. Це - цілком реально.

А що необхідно прийняти, щоб завершити першу фазу?

Таким чином, потрібно прийняти антикорупційний закон, а також антидискримінаційний закон, який через технічні причини - всі законопроекти, подані попереднім урядом, були відкликані - буде наново реєструватися або новим урядом, або навіть самими депутатами.

Деякі речі потрібно також дошліфовувати. У тому числі є момент із зверненням до Конституційного Суду з проханням дати свою оцінку цього документа. Зараз його неможливо реалізувати: Конституційний Суд не функціонує.

Чи буде змінений документ по Асоціації? Логічно, щоб Європа пішла на певні поступки новій українській владі...

Угода свого часу була парафована і не може бути змінена. Зараз вивчається юридичний бік питання. Зокрема правоможність підписання документа в.о. Президента Турчиновим. Згідно зі статтями Конституції 106 і 112, в. о. Президента має таке право. Однак європейська сторона повинна проаналізувати ситуацію зі свого боку.

Також є технічна проблема, пов´язана з верифікацією українського перекладу тексту, на яку звернула увагу європейська сторона. І є політичний момент: необхідно не допустити реакції Росії, аналогічної тій, яка трапилася перед запланованим підписанням документа у Вільнюсі.

У зв´язку з цим проводяться інтенсивні консультації між Європейським Союзом і Росією. Чергова дата їх проведення запланована на 12-13 березня. Тоді буде дано відповідь на лист із питань, висунутих Москвою Європейському Союзу .

Під час виступу з трибуни новий прем´єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про можливість введення ЄС безвізового режиму для українців. Це реально?

Я думаю, що це політична заява, яке спрямована на те, щоб вона була позитивно сприйнята українцями. Але ми також знаємо, що виключення для нас навряд чи буде зроблено. Тому нам треба швидко реалізувати необхідні дії, раніше озвучені під час переговорів з ЄС. У такому випадку виникне питання біометричних паспортів, оскільки без них безвізовий режим не може існувати. Можливо, нам буде надана технічна допомога щодо впровадження біометричних паспортів.

Зараз говорять про готовність Заходу виділяти значні кошти для України. Чи може Арсеній Яценюк отримати «план Маршалла» вже зараз?

Я не вживав би таких гучних слів. Йдеться про короткострокову, середню і довгострокову фінансову допомогу. Короткострокова складається з грошей МВФ, макрофінансової допомоги ЄС, а також деяких двосторонніх договорів. Також розглядається можливість - і це згадується в резолюції Європарламенту - повернення в країну грошей оточення Януковича, що є у банках Європейського Союзу.

Чи є конкретні викладки, скільки грошей Україна може отримати найближчим часом?

Поки що йдуть переговори. Наразі вони не завершені. Я думаю, що мова буде йти про 12 мільярдів доларів по лінії МВФ, трьох мільярдах від ЄС і 610 мільйонах євро макрофінансової допомоги. Таким чином, ми виходимо на суму близько 14-15 мільярдів доларів.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus