УКРАЇНА

22:31

22.05

Влада

Запорізька АЕС поки поза небезпекою

0

Події, що відбуваються на складах боєприпасів у районі села Новобогданівка, ніякої загрози для ЗАЕС не становить. Ці склади розташовані в 74 км по прямій лінії від енергоблоків станції. Про це «proUA» повідомили в інформаційному центрі ЗАЕС у п’ятницю.

Всі об’єкти Запорізької АЕС працюють у нормальному режимі. На станції зберігається спокійна, робоча обстановка. У мережі знаходяться 5 енергоблоків сумарною потужністю 3990 Мвт. Енергоблок №1 знаходиться на плановому капітальному ремонті (сьогодні йде 27 доба ремонту).

Одночасно на АЕС було посилено зовнішній контроль.

Деякі ЗМІ повідомляють про загрозу влучення в АЕС снаряда з палаючого складу боєприпасів у Мелітопольському районі. Атомна станція розташована від складу на відстані близько 70 км.

ЗАЕС - найбільша атомна станція в Європі. На шести енергоблоках експлуатуються реактори ВВЕР-1000 загальною потужністю 6 ГВт. Щорічно станція виробляє близько 20% електроенергії України.

На станції існує ряд фізичних бар’єрів безпеки, які запобігають можливому викиду радіоактивних речовин - продуктів розпаду урану.

Зокрема, герметична оболонка реактора, виконана з армованого бетону, витримує: падіння літака типу «Міг"; землетрус силою 7 балів; ударну хвилю від вибуху 5 т тротилу на відстані 200 м.

Паливна таблетка: затримує в собі рух практично всіх осколків розпаду. (Радіоактивність під оболонкою тепловидільних елементів у 10 000 разів менше радіоактивності в паливній таблетці). Стінки оболонки тепловидільного елемента - ТВЕЛ (виконані з цирконієвого сплаву, усередині якого розміщене ядерне паливо) перешкоджають виходу радіоактивних осколків ядерного розпаду з паливних таблеток у теплоносії I-го контуру. (Радіоактивність теплоносія I-го контуру в 1000 разів менше радіоактивності під оболонкою ТВЕЛ).

Обладнання I-го контуру: конструкція реакторної установки, корпус реактора, трубопроводи, парогенератори, насоси, фільтри першого контуру, а також компенсатори тиску і ємності системи аварійного охолодження реактора, виконані з легованої сталі.

Контаймент - герметична залізобетонна попередньо напружена оболонка енергоблоку реакторного відділення, яка містить у собі реактор і устаткування, що примикає до нього, здатна локалізувати радіоактивні речовини при виникненні максимальної проектної аварії. Товщина залізобетонної стінки оболонки - 1,2 м. Із середини має герметичне металеве облицювання завтовшки 6 мм.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus