УКРАЇНА

20:51

27.05

Влада

Депутати затребували від силовиків звіт про НП

0

Народні депутати Микола Томенко і Юрій Артеменко пропонують парламенту 11 травня заслухати звіти Генерального прокурора Геннадія Васильєва, голови СБУ Ігоря Смєшка і міністра з питань надзвичайних ситуацій Григорія Реви у зв’язку із загрозою техногенної катастрофи в Мелітопольському районі Запорізької області. Про це «proUA» повідомили в прес-службі «Нашої України»

За словами Томенка, відповідний проект постанови буде зареєстрований у Верховній Раді найближчим часом.

Проектом документа також пропонується доручити Кабмінові виділити з резервного фонду Держбюджету України кошти на компенсацію матеріальної і моральної шкоди, спричиненої жителям потерпілих від вибухів населених пунктів Запорізької області.

Крім того, парламентарії підготували депутатський запит до Генерального прокурора України. Депутати зокрема вимагають невідкладно вжити всіх передбачених законом заходів прокурорського реагування для об’єктивного з’ясування причин невиконання доручень Президента щодо підвищення безпеки на вітчизняних складах боєприпасів.

У запиті зазначається, що Президент України ще 24 грудня 2002 року видав розпорядження «Про перевірку стану збереження зброї, боєприпасів і вибухових речовин у військових формуваннях і правоохоронних органах». Відповідно до цього розпорядження була створена Комісія з перевірки виконання вимог законодавства в питаннях збереження зброї, боєприпасів і вибухових речовин у Збройних силах України, інших військових формуваннях і правоохоронних органах.

У лютому 2003 року, за результатами висновків комісії, Президент доручив уряду у тримісячний термін проаналізувати виконання програм забезпечення живучості арсеналів і утилізації застарілих боєприпасів. Однак ні Міністерство оборони України, ні Міністерство з надзвичайних ситуацій України, ні Служба безпеки України не зробило належних висновків, наголошується в заяві.

Крім того, як повідомила прес-служба Комуністичної партії з посиланням на заяву Симоненка, лідер КПУ вимагає звіту міністра оборони Євген Марчука про результати його роботи на посаді, яку він обіймає. «Я вимагаю не просто вибачень «нашкодившої дитини» ... а негайного звіту Марчука у Верховній Раді про результати його керівництва військовим відомством», - сказано в заяві лідера КПУ. На думку Симоненка, пожежа на складах боєприпасів у Запорізькій області є результатом злочинної діяльності українського режиму. За словами лідера комуністів, причини техногенних катастроф прямо пов’язані з бездіяльністю і професійною непридатністю влади, із критичним станом української армії.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus