УКРАЇНА

00:33

23.05

Влада

Марчук вибачився перед запорожцями

0

Ситуація в Запорізькій області підтверджує необхідність якнайшвидшого проведення реформування Збройних сил України, заявив міністр оборони Євгеній Марчук у нічному випуску ТСН каналу «1+1».

За словами Марчука, сьогодні реформування ЗС розцінюється «як примха міністра оборони», але нинішня ситуація ще раз підтверджує правильність обраного шляху. Він вибачився перед населенням області, яке постраждало від техногенної катастрофи.

Марчук повідомив, що на складі поблизу Мелітополя, який зараз горить, знаходиться 10 тисяч тонн боєприпасів - це фактично 800 вагонів. Через давність прогнили ящики і упаковки, у яких знаходяться боєприпаси. Проблема наростала роками. А подібних складів на території України, за словами міністра, 184, на них зберігається 2 млн. тонн боєприпасів, половина з яких країні вже не потрібна.

Міністр оборони також зазначив, що для вирішення ситуації, що виникла в запорізькій області, необхідні значні кошти. Саме тому реформування ЗС стає особливо актуальним, зазначив Марчук. Він також підтвердив, що при вибухах на складах загинув співробітник ВОХР. «Уже зараз, для того, щоб відновити всі заходи безпеки на складах, сьогодні необхідно 889 мільйонів гривень, я не помилився, 889 мільйонів гривень. А якщо все залишити, як є, то наступного року буде необхідно більше мільярда гривень», - сказав він.

Тим часом обстановка в Запорізькій області залишається загрозливою. Там 6 травня о 12 г. 50 хв. в районі с. Новобогданівка Мелітопольського району на артилерійських складах військової частини А2985 (Міністерство оборони України), на яких зберігалося до 4,5 тис. умовних вагонів боєприпасів («Ураган» і «Смерч», радіус розльоту яких становить 70 км), почалася пожежа з подальшою детонацією боєприпасів.

Наразі пожежа на території складів триває, що кілька хвилин чути вибухи боєприпасів. Пожежники цілу ніч боролися з вогнем, але до епіцентру вибухів не можна наблизитися ближче ніж на 6 кілометрів.

Відстань від складів до найближчого населеного пункту становить близько 5 км. На території військової частини А2985 розташовані 6 житлових будинків для офіцерів і казарма. У розрахунковій зоні ураження розташовано 11 населених пунктів, де проживає 5 тис. 772 осіб. На ранок 7 травня було евакуйоване населення 11 населених пунктів (5 тис. 6 осіб). Усі евакуйовані розміщені у підготовлених приміщеннях готелів, гуртожитків, шкіл і лікарень. Організовано медичне забезпечення евакуації.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus